„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Bandymas apsirūpinti nemokama elektra Kauno rajono gyventojui kainavo gyvybę

Žuvo savavališkai prie elektros skirstomojo tinklo bandęs prisijungti vyras.
elektra
Asociatyvinė iliustracija:įspėjimas apie pavojų elektros ūkyje

Kauno rajone, Domeikavos seniūnijoje, sodų bendrijoje „Žemėtvarkininkas“ savavališkai įsibrovęs į 0,4 kV kabelinę spintą ir neleistinai elektros įrenginius bandęs prisijungti maždaug 50 metų vyras birželio 20 d. buvo mirtinai traumuotas elektros srovės. Nelaimingą atsitikimą tiria Valstybinė energetikos inspekcija. Šiemet tai antras atvejis, kai savavališki gyventojų veiksmai arba saugaus elgesio reikalavimų nepaisymas baigiasi žūtimi, rašoma bendrovės LESTO atstovo ryšiams su visuomene Ernesto Naprio ketvirtadienį išplatintame pranešime.

Pirminiais duomenimis žuvusysis J. R. savavališkai įsibrovė į kabelinę spintą ir bandė prijungi 0,4 kV įtampos kabelį, kurį buvo paklojęs po žeme. Su savimi vyras turėjo įrankius, kuriais kabelinės spintos apačioje išpjovė angą papildomam kabeliui.

„Neatsargus elgesys ar bandymai savavališkai įsibrauti į elektros tinklo įrenginius kelia grėsmę gyvybei. Gyventojams nuolat primename apie gresiančius pavojus ir būtinybę laikytis saugos reikalavimų esant šalia skirstomųjų tinklų kabelių, oro linijų bei kitų įrenginių. Tačiau pasikartojantys faktai mums kelia didelį susirūpinimą – gyventojai nepaiso mūsų perspėjimų, įspėjamųjų ženklų, apsaugos priemonių ir rizikuoja savo gyvybe bei aplinkinių gyventojų saugumu, kad galėtų pasipelnyti visų vartotojų sąskaita“, – sako Juozas Šakela, LESTO Prevencijos ir kontrolės departamento direktorius.

Pasak jo, svarbu, kad gyventojai nebūtų abejingi ir aktyviai reaguotų pastebėję elektros įrenginių plėšimo ar gadinimo požymius, nelegalaus elektros vartojimo atvejus bei neteisėto prisijungimo prie elektros tinklo faktus. „Skaudu kalbėti apie minėtą įvykį, tačiau norėtume priminti ir tai, kad pagrindinė skaudžių įvykių priežastis – tai pačių gyventojų neatsakingas elgesys su elektros įrenginiais“, – primena jis.

Per pastaruosius dvejus metus dėl neteisėtų veiksmų įsibrovus į skirstomojo tinklo įrenginius žuvo 14 asmenų. Pasak J. Šakelos, LESTO imasi visų įmanomų prevencinių ir edukacinių priemonių, kad tokių tragiškų įvykių būtų išvengta. Šiemet toks atvejis pirmas, tačiau net ir viena prarasta gyvybė yra neįkainojama.

„Elektros tinklo įrenginiuose diegiame signalizacijas, juos užrakiname papildomais užraktais ir ženkliname įspėjamaisiais ženklais, vykdome visuomenės švietimo projektus. Kaskart atkreipiame gyventojų dėmesį į saugaus elgesio reikalavimus, skatiname jų pilietiškumą užkertant kelią piktavališkiems veiksmams“, – teigia LESTO atstovas.

J. Šakela gyventojus kviečia nelikti abejingus – pastebėjus įtartinus asmenis prie elektros įrenginių bei nutrūkus elektros energijos tiekimui pranešti LESTO klientų aptarnavimo numeriu 1802. Šiuo numeriu galima pranešti apie neteisėtus  veiksmus, kreiptis sutrikus elektros tiekimui, gauti informaciją kitais aktualiais elektros energijos tiekimo klausimais.

Apie pastebėtus elektros įrenginių plėšimo ar sugadinimo požymius, galimus elektros grobstymo atvejus galima pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112 ir LESTO anoniminių pranešimų telefonu (8 5) 255 2555, arba internetiniame puslapyje www.lesto.lt užpildžius anketą „Noriu pranešti“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs