Bebaimiai vairuotojai glumina Šiaulių pareigūnus: atvažiuojantis traukinys negąsdina

Pareigūnai geležinkelio pervažose stebi nerimą keliančią situaciją. Vieni jų nekantrūs ir apvažiuoja prieš geležinkelio pervažą praleisti traukinio sustojusias kitas transporto priemones, kiti įvažiuoja į geležinkelio pervažą, kai tai draudžiamam daryti, kitiems neegzistuoja prieš geležinkelio pervažą stovintis kelio ženklas „Stop“, rašoma Šiaulių policijos pranešime spaudai.
Įvykio vietoje
Asociatyvi iliustracija / Lietuvos geležinkelių nuotr.
Temos: 1 Bauda

Tokių eismo taisyklių pažeidinėjimo vaizdelių Šiaulių apskrities policijai yra atsiuntę patys vairuotojai, pasipiktinę taip pavojingai besielgiančiais savo kolegomis.

Nemažai pažeidėjų yra užfiksavę ir patys pareigūnai. Ankstų liepos 3-iosios rytą Pakruojo r. krovininę transporto priemonę vairavęs vienos Šiaulių įmonės vairuotojas buvo sustabdytas, kai per geležinkelio pervažą pralėkė net nestabtelėjęs.

Pakruojo rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus pareigūnai jį sustabdė ir paklausė, kodėl jis ignoravo „Stop“ ženklo reikalavimus.

„Buvau užsigalvojęs apie šeimyninius reikalus ir nepamačiau“, – teisinosi vairuotojas.

38 metų sunkvežimio vairuotojas, norėdamas išvengti atsakomybės už pažeidimą, policijos pareigūnams pasiūlė susitarti ir davė 45 eurų kyšį.

Vairuotojui nereaguojant į pareigūnų prašymą pasiimti pinigus, toks jo elgesys buvo traktuojamas kaip siekis papirkti pareigūnus ir dėl to jam buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Taigi vyras užsidirbo baudžiamąją bylą, o išsisukti nuo atsakomybės už kelių eismo taisyklių pažeidimą jam nepavyko. Už važiavimo per geležinkelio pervažas taisyklių pažeidimą Administracinių pažeidimų kodeksas numato baudą nuo vieno šimto aštuoniasdešimt iki dviejų šimtų aštuoniasdešimt eurų ir teisės vairuoti transporto priemones atėmimą nuo dviejų iki šešių mėnesių.

Kadangi minėtas pažeidėjas galiojančių nuobaudų už analogišką pažeidimą neturėjo, tad jam buvo galimas susitaikymo su valstybe procesas, todėl buvo surašytas protokolas su administraciniu nurodymu (puse minimalios baudos) – sumokėti 90 eurų baudą ir dviem mėnesiams į stalčių padėti vairuotojo pažymėjimą.

„Štai tokia „prasto regėjimo“ kaina. Bet ji gali būti ir dar didesnė – paties vairuotojo gyvybė, jei, ignoruodamas kelio ženklus, į pervažą įriedės net nestabtelėjęs, kai traukinys bus čia pat. Važiuoti geležinkelio pervaža reikėtų įsitikinus saugumu, o ne rizikuojant ir po to papirkinėjant pažeidimą užfiksavusius pareigūnus, – dėstoma Šiaulių apskrities policijos pranešime. – Pareigūnų skirtą baudą reikėtų priimti, kaip brangiai kainavusią pamoką saugoti save ir kartu važiuojančius keleivius. Siekiantis papirkti pareigūną vairuotojas turėtų suprasti, kad kitąkart, kai jį, pažeidusį važiavimo per pervažą taisykles, vietoje pareigūno sustabdys traukinys, situacija bus daug tragiškesnė.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų