„Pirmos praeitos paros valandos parodė, kad neretai dar ne visi supranta, jog pravažiuoti blokpostą taip paprastai nepavyks. Bent jau Panevėžio mieste per pirmas 12 valandų teko atgal grąžinti 20 automobilių“, – sakė R.Bobinas.
Iš viso Panevėžio apskrityje veikia 21 patikros postas.
R.Bobinas teigė, kad postuose prašoma pateikti gyvenamąją vietą įrodančius dokumentus arba vairuotojams užduodami kontroliniai klausimai. „Jei pasako namo numerį, tai dar turi žinoti, kas šalia to namo. Jei jis objekto nežino, vadinasi, nėra panevėžietis“, – sakė jis žurnalistams.
Panevėžio apskrities policijos viršininkas atkreipė dėmesį į blokpostuose stabdomus jaunus žmones, kurie dažniausiai važiavimo priežastimis įvardija „pasivažinėjimą po miestą“, arba „neturėjimą ką veikti“.
R.Bobinas ragino į situaciją žiūrėti visu rimtumu.
„Apskrityje pastebėjome, kad kai kurie žmonės nevengia vairuoti ir išgėrę. Viename iš rajonų buvo sustabdytas medicinos darbuotojas, kuris atsisakė tikrintis girtumą, bet policijos pareigūnai poste pastebėjo, kad vairuotojas tikrai yra neadekvatus, negali aiškiai ir rišliai kalbėti. Todėl buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl to, kad galimai vairavo transporto priemonę būdamas neblaiviame stovyje“, – žurnalistams sakė R.Bobinas.
Panevėžio apskrities policijos viršininkas vėliau patikslino, kad minimas asmuo – gydytojas, jis buvo sustabdytas naktį, po 1 val., sakė važiavęs pas pacientą. Medikas nebuvo sulaikytas, jo automobilis nuvežtas į saugomą aikštelę.
Kaip BNS informavo Policijos departamento atstovas spaudai Ramūnas Matonis, atsisakymas tikrintis blaivumą „yra prilyginamas sunkiam girtumui, yra pradedamas ikiteisminis tyrimas, nes daugiau nei 1,5 promilės automatiškai“.
Pasak Panevėžio apskrities policijos viršininko, keliai, kuriuose nėra postų, sutarus su savivaldybe, yra blokuoti kelio ženklais. Policija stebi tuos kelius, juose dirba mobilios pajėgos, reaguoja arba į gyventojų pranešimus, arba pačios pastebėjusios pažeidimus, sakė R.Bobinas.
„Taip pat yra taikomos kitos techninio poveikio priemonės. Nenustebkite, jei jūsų šiandien nesustabdė, nepatikrino, bet po švenčių gausite pranešimą padarytą apie administracinį pažeidimą. Jūs apie tai būsite informuoti, jums bus surašytas protokolas“, – sakė jis.
R.Bobinas ragino pasvarstyti, ar tikrai verta važiuoti ir grįžti atgal, bei švęsti namuose apsaugant save ir kitus. Jis džiaugėsi, kad dauguma panevėžiečių išgirdo raginimus laikytis karantino taisyklių, vis dėlto, surašyta 10 protokolų dėl apsauginių kaukių nedėvėjimo.
R.Bobinas tikino, kad karantino metu padaugėjo nusikalstamų veikų artimoje aplinkoje, kenčia ir vyrai, ir moterys.
Ribojimai iki pirmadienio vakaro
Lietuvoje nuo penktadienio vakaro apribotas žmonių judėjimas į kitus miestus ir miestelius, siekiant sulėtinti koronaviruso plitimą šalyje.Policija Lietuvoje įrengė apie 300 postų, sostinėje Vilniuje – dvylika, bet skaičiai savaitgalį gali keistis, BNS sakė policijos atstovas Ramūnas Matonis.
Žmonių keliavimas bus ribojamas iki pirmadienio vakaro.
Atvykti į miestus ir miestelius ten negyvenantiems žmonėms galima dėl artimųjų giminaičių mirties, darbų, ar siekiant suteikti būtinąją medicinos pagalbą. Vykti į kitą, nei gyvenama, savivaldybę gali tie, kurie jame turi nuosavo nekilnojamojo turto.
Policija teigia, kad savaitgalį Lietuvoje dirbs 3 tūkst. pareigūnų, policijai taip pat padeda karo policija ir šauliai.