Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Brakonieriui paslėpti lašišos žolėje nepavyko, sučiuptas ir Kauno mariose tinklą traukęs vyras

Akcijos „Lašiša“ 2020 pirmieji rezultatai: rugsėjo 22 dieną Kauno gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos (GGAI) pareigūnai sulaikė asmenį, Nemuno upėje Jurbarko rajone sugavusį lašišą ir paslėpusį ją žolėje.
Brakonierius sulaikytas su įkalčiais
Brakonierius sulaikytas su įkalčiais/ Asociatyvi nuotr. / AAD nuotr.

Kaip pranešimu spaudai informuoja Aplinkos apsaugos departamentas, iš asmens paimtas žūklės įrankis, britbačiai ir žuvis. Pažeidėjui gresia bauda nuo 250 iki 550 eurų. Taip pat teks atlyginti gamtai padarytą žalą - 970 eurų.

Sekmadienio naktį Kauno GGAI pareigūnai pagal gautą informaciją Kaišiadorių rajone sulaikė pažeidėją Kauno mariose. Asmuo pagautas traukiantis draudžiamą nemėgėjų žvejybos įrankį – statomąjį tinklą, kuriame buvo įsipainioję 14 karšių, 1 karpis ir 3,8 kg karosų ir raudžių.

Paimta neteisėtai sugauta žuvis, valtis su varikliu ir statomasis tinklas. Padaryta žala žuvų ištekliams siekia 1557 eurus.

Praėjusios savaitės pradžioje Kauno gyvosios gamtos aplinkosaugos pareigūnai vyko tikrinti Kėdainių rajone veikiantį medžiotojų klubą. Per patikrinimą buvo nustatyta, kad asmuo, pasišalindamas iš medžioklės vietos, po medžiokliniu bokšteliu paliko graižtvinį medžioklinį ginklą su optiniu taikikliu ir garso slopintuvu.

Ginklas perduotas policijos pareigūnams, nes buvo paliktas be priežiūros.

Asmeniui pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo nuostatų pažeidimo. Taip pat pradėta administracinio nusižengimo procedūra dėl medžioklėje turėto ir naudoto garso slopintuvo.

Aplinkos apsaugos departamentas primena: už neteisėtą lašišų ir šlakių žvejybą:

  • naudojant elektros ar ultragarso prietaisus, numatyta baudžiamoji atsakomybė – bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų;

  • naudojant draudžiamus žvejybos įrankius ar draudžiamus būdus (išskyrus elektros energiją ir ultragarsą) numatyta bauda iki 300 eurų su pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu;

  • pažeidžiant limituotos lašišų ir šlakių žvejybos priemones ir sąlygas, numatyta bauda iki 550 eurų su pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu;

  • Už neteisėtai sugautą lašišą arba šlakį taikomas 970 eurų žalos apskaičiavimo bazinis įkainis. Padarytos žalos gamtinių rezervatų ar ichtiologinių draustinių vandens telkiniuose atlyginimo dydis skaičiuojamas taikant trigubą padarytos žalos žuvims apskaičiavimo bazinį įkainį.

Piliečiai apie aplinkos apsaugos pažeidimus kviečiami pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112 arba Aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimo skyriaus telefonu (8 5) 273 2995.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai