Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad užsienio įmonių „Birex Gmbx“ ir „Ship Repairs LTD“ vadovas, 47 m. klaipėdiškis S. K. susitarė su Latvijoje gyvenančiu, tačiau Klaipėdoje registruotos UAB „Klaipėdos Mareco“ 64 m. direktoriumi A. O., imituodami tariamą paslaugų pirkimą, pasisavinti ,,Klaipėdos Mareco“ pinigines lėšas, kas leistų sumažinti privalomus sumokėti mokesčius valstybei.
Pasak kaltinamojo akto, 2004-2006 m. S.K. išrašė fiktyvias sąskaitas – faktūras apie tai, kad neva įmonės „Birex Gmbx“ ir „Ship Repairs LTD“ ne kartą remontavo bendrovės „Klaipėdos Mareco“ laivus, už ką pastaroji joms sumokėjo per 2 milijonus litų. Tokia pinigų suma iš „Klaipėdos Mareco“ bankinės sąskaitos Lietuvoje per kelis kartus buvo pervesta į minėtų bendrovių sąskaitas viename iš Latvijos bankų. Iš jo pinigai buvo nuimti grynaisiais ir įtariamieji juos tarp savęs pasidalino.
Be to, šios fiktyvios finansinės operacijos buvo įtrauktos į UAB „Klaipėdos Mareco“ buhalterinę apskaitą ir jų duomenys panaudoti, pildant metines pelno mokesčio deklaracijas – dėl to bendrovė išvengė per 300 tūkstančių litų privalomojo sumokėti valstybei pelno mokesčio.
Valstybinė mokesčių inspekcija byloje pareiškė 319 893 litų civilinį ieškinį.
Už didelės vertės svetimo turto pasisavinimą įstatymas numato laisvės atėmimo bausmę iki 10 metų, o už didelės vertės turtinės prievolės išvengimą (sukčiavimą) – iki 8 metų.