Prokuratūros kaltinamajame akte rašoma, kad kad Darius Norkus, būdamas „Vilniaus vandenų“ generaliniu direktoriumi, veikdamas su buvusiu pardavimo ir rinkodaros direktoriumi Nerijumi Laurinaičiu, dabartiniu gamybos padalinio vadovu Vytautu Kisieliu ir plėtros ir pardavimų direktoriaus pavaduotojo pareigas dabar einančiu Linu Didriku, reikalavo duoti kyšį.
Bylos duomenimis, 2009 spalio 16 dieną „Vilniaus vandenų“ būstinėje kabinete vykstant pokalbiui su įmonės „Viltekta“ atstovu dėl projektavimo paslaugų pirkimo, „Vilniaus vandenų“ vadovai pareikalavo nupirkti jiems trijų dienų poilsines keliones į Turkiją ar Jungtinius Arabų Emyratus.
Buvo švenčiama Boso diena
Kaip teisme aiškino „Viltektos“ vadovas architektas Tomas Segalis, po tokių užuominų apie neteisėtą reikalavimą jam dingo noras pasirašyti sutartį su „Vilniaus vandenimis“ ir jis nesiekė sutarties pasirašymo.
Padėtį po šio liudytojo parodymų bandė taisyti kaltinamasis D.Norkus, aiškindamas, kad galbūt žodžiai turėjo būti vertinami kaip noras draugiškai kelionėje susipažinti, o ne reikalavimas nupirkti kelionę. Dabar gamybos direktoriaus pareigas einantis V.Kisielis pasakojo, kad tądien grįžus iš laboratorijos darbuotojai susirinko pas direktorių, nes buvo švenčiama Boso diena.
„Susirinkom pas direktorių, buvo išvirta kava, sekretorė pasakė, kad yra atėjęs projektuotojas. Aš nežinojau, kad tas T.Segalis buvo atvykęs. Koks vyks pokalbis su Segaliu, aš nežinojau. Kaltu neprisipažįstu, nes nieko nusikalstamo nepadariau“, – teismui sakė V.Kisielis.
„Juoko forma buvo dėl kelionių“, – tikino kaltinamasis.
Nesuprato, kodėl prašo kelionės
Liudytoju į teismą pakviestas T.Segalis sakė, kad kelis kartus buvo apklaustas Specialiųjų tyrimų tarnyboje (STT).
Liudytojas T.Segalis teisme sakė, kad savaitgalio trukmės poilsinės kelionės nesutiko nupirkti, ir D.Norkaus reikalavimų nesiruošė vykdyti.
„Buvo kalba apie detalųjį planą, kiek pamenu, buvo prašymas apie kelionę“, – sakė T.Segalis.
Jis pasakojo, kad atvyko į „Vilniaus vandenų“ būstinę, nes gavo pakvietimą. Manė, kad ten vyko dėl sutarties pasirašymo.
„Dalyvavom konkurse, sutartis nebuvo pasirašyta. Gavau kvietimą atvykti pasikalbėti. Užėjau pas generalinį direktorių. Buvo kalba, kad sutartį pasirašys. Kodėl buvo prašoma kelionės – negaliu pasakyti, tiesiog buvo prašoma“, – sakė architektas.
Jis sakė, kad savaitgalio trukmės poilsinės kelionės nesutiko nupirkti, ir D.Norkaus reikalavimų nesiruošė vykdyti.
Sutartis turėjo būti pasirašoma dėl projektavimo darbų, susijusių su teritorijomis Vilniaus centre.
Byla nagrinėjama iš naujo
D.Norkui ir N.Laurinaičiui buvo iškelta dar viena baudžiamoji byla dėl kyšininkavimo, kuri taip pat susijusi reikalavimu iš verslininkų nupirkti keliones, buvo paskelbtas nuosprendis. Tačiau Aukščiausiasis Teismas dėl proceso normų pažeidimo panaikino Vilniaus apygardos teismo nutartį, kuria buvo atmesti nuteistųjų apeliaciniai skundai. Byla apeliacine tvarka vėl nagrinėjama iš naujo.
Šios bylos duomenimis, veikdami bendrininkų grupėje, D.Norkus ir N.Laurinaitis 2010 metų vasarį kavinėje iš bendrovės „Komsetas“ komercijos direktoriaus P.K. pareikalavo 16 tūkst. litų kyšio už tai, kad „Vilniaus vandenys“ pasirašytų su šia bendrove serverinės virtualizavimo paslaugų sutartį. Pusė šios sumos turėjo būti perduota iki sutarties pasirašymo.
Po kurio laiko N.Laurinaitis paėmė 8 tūkst. litų. 2010 metų vasario 18 dieną N.Laurinaitis pareikalavo iš P.K. papildomų 4 tūkst. litų. Kitą dieną N.Laurinaitis perdavė D.Norkui iš P.K. pusę gautų pinigų (4 tūkst. litų) ir jį informavo apie papildomai pareikalautus 4 tūkst. litų. Bendrininkai nutarė, kad toks kyšio dydis pakankamas.
Po kurio laiko N.Laurinaitis susitiko su P.K. ir pareikalavo, kad dalis kyšio būtų perduota ne pinigais, bet jam ir dar vienam asmeniui nuperkant poilsinę kelionę į Egiptą.
Tokiu būdu 2010 metų vasario 23 dieną buvo sumokėti 3 tūkst. 838 litai už N.Laurinaičio ir kartu su juo vykusios J.J. poilsinę kelionę į viešbutį „Coral Sea Holiday“ Šarm El-Šeikho mieste Egipte.