„Mes prašome, kad dalis baudžiamosios bylos dokumentų, susijusių su pareigūnų atsakomybe, būtų vieši ir prijungti prie administracinės bylos. Deja, teismas dėl to nenusprendė, o grąžino prašymą pirmos instancijos teismui“, – penktadienį BNS sakė L.Pociūnienė.
Vilniaus apygardos administracinis teismas gegužės 18 dieną buvo patenkinęs Generalinės prokuratūros prašymą laikyti dalį bylos medžiagos nevieša. Tai grįsta būtinumu neatskleisti ikiteisminio tyrimo medžiagos.
L.Pociūnienė prašė šią teismo nutartį panaikinti ir priimti naują – administracinės bylos dalį laikyti vieša bylos medžiagos dalimi, teikdama, kad nevieši ikiteisminio tyrimo bylos duomenys kliudo jai ir jos atstovui reikalauti piktnaudžiavusių tarnyba asmenų atsakomybės.
LVAT teisėjų kolegija konstatavo, kad pirmosios instancijos teismas, priėmęs ginčijamą nutartį, netinkamai pritaikė procesines teisės normas, todėl pirmosios instancijos teismo nutartis naikintina kaip nepagrįsta, o dalies bylos medžiagos pripažinimo nevieša klausimas grąžintinas iš naujo nagrinėti pirmosios instancijos teismui.
VAAT nagrinėja L.Pociūnienės prašymą priteisti kompensaciją iš VSD, nes V.Pociūnas buvo šios institucijos darbuotojas. Našlė prašo iš VSD jai priteisti dešimties metų vidutinį V.Pociūno atlyginimą.
Moteris tvirtino nežinanti, kokia tai suma būtų. L. Pociūnienė žurnalistams yra sakiusi, jog pinigai jai nėra svarbūs, ji tiesiog norėtų, kad būtų sutvarkyta įstatyminė bazė dėl panašių įvykių.
Pareigūno našlei Užsienio reikalų ministerija jau yra išmokėjusi 2,5 metų paskutinio tarnybinio atlyginimo dydžio kompensaciją. Bet įstatymai esą leidžia L.Pociūnienei pasirinkti kompensaciją ir ją gavusi iš VSD, ministerijos skirtus pinigus moteris grąžintų.
V.Pociūnas žuvo 2006-ųjų rugpjūčio 23-iosios naktį, iškritęs iš devinto aukšto viešbutyje Breste. Generalinė prokuratūra dukart buvo pripažinusi, kad ši mirtis buvo nelaimingas atsitikimas, tačiau teismo nurodymu ikiteisminis tyrimas vėl atnaujintas. Dabar tarp kitų versijų tiriama ir nužudymo versija.