Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Byla dėl Edgaro Karaliaus galimo neteisėto praturtėjimo vėl keliauja į teismą

Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Gintaras Jasaitis Vilniaus miesto apylinkės teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai neteisėtu praturtėjimu pareikšti Lietuvos piliečiui, kontrabandos karaliumi vadinamo Viliaus Karaliaus sūnui Edgarui.
Edgaras Karalius
Edgaras Karalius / Aurimo Šrubėno nuotr.

Jis kaltinamas tuo, kad 2010 metų pabaigoje nuosavybės teise turėjo didesnės nei 500 MGL (apie 19 tūkst. eurų) vertės turtą: beveik 1,8 mln. euro vertės žemės sklypą ir gyvenamąjį namą, 200 tūkst. eurų vertės negyvenamąsias patalpas ir 15 tūkst. eurų vertės „Mercedes-Benz C220“ automobilį.

E.Karalius, įtariama, žinojo, kad šio turto įsigijimas negalės būti pagrįstas teisėtomis pajamomis.

iki savo 28-ojo gimtadienio, E.Karalius įsigijo turto už daugiau kaip 919 tūkst. eurų, o vidutinės vartojimo išlaidos siekė beveik 27 tūkst. eurų. Tyrėjai įžvelgė akivaizdžią disproporciją su legaliomis pajamomis.

E.Karaliaus teisėtos pajamos nuo 2001 iki 2011 metų pradžios sudarė šiek tiek daugiau nei 420 tūkstančių eurų. Tuo laikotarpiu, iki savo 28-ojo gimtadienio, E.Karalius įsigijo turto už daugiau kaip 919 tūkst. eurų, o vidutinės vartojimo išlaidos siekė beveik 27 tūkst. eurų. Įvertinęs akivaizdžią disproporciją, t. y. beveik 526 tūkst. eurų skirtumą tarp jo išlaidų ir pajamų, prokuroras konstatavo, kad E.Karalius pats neturėjo pakankamai lėšų, gautų iš teisėtų šaltinių, sumokėti už įsigytą turtą.

Ši baudžiamoji byla nagrinėjama beveik penkerius metus, primenama penktadienį Generalinės prokuratūros atstovų paviešintame pranešime.

Pirmą kartą byla dėl E.Karaliaus neteisėto praturtėjimo Vilniaus miesto apylinkės teismui buvo atiduota 2011 metų gruodžio mėnesį. 2013 metų sausį Vilniaus miesto apylinkės teismo nuosprendžiu jaunas vyras buvo nuteistas pagal Baudžiamojo kodekso 189 (1) straipsnio 1 dalį (Neteisėtas praturtėjimas). Tačiau 2014 metų lapkričio mėnesį Vilniaus apygardos teismo teisėjų kolegija šį nuosprendį panaikino ir E.Karalių išteisino. Su tokiu sprendimu nesutikęs prokuroras pateikė kasacinį skundą.

2015 metų birželį Lietuvos Aukščiausiasis Teismas išteisinamąjį nuosprendį panaikino, o bylą perdavė iš naujo nagrinėti apeliacine tvarka ir išsiaiškinti, ar į E.Karaliaus nekilnojamąjį turtą investuoti pinigai nebuvo gauti iš nusikalstamų veikų. Byla papildomam tyrimui grąžinta į Generalinę prokuratūrą.

Papildomo ikiteisminio tyrimo metu, kurį atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnai, buvo patikslintos E.Karaliaus gautos pajamos ir išlaidos, įvertintos lėšos, skirtos mokslui, pragyvenimui ir vartojimui, papildomai apklausti liudytojai. Taip pat byla papildyta medžiaga, susijusia su E.Karaliaus tėvo galimai nusikalstama veika (cigarečių kontrabanda).

Jeigu E.Karalius bus pripažintas kaltu dėl neteisėto praturtėjimo, jam gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos