Prieš pusę keturių D.Dargis išėjo į laisvę. Jo laukė daugybė žurnalistų. Pirmieji D.Dargio žodžiai į pasipylusius klausimus buvo: „Nieko nekomentuosiu“. Jis teigė viską pakomentuosiąs savo „Facebook“ paskyroje: „Parašysiu viską pats, nes rašyti dar nepamiršau“. Paklaustas, kaip vertina jam pareikštus kaltinimus, pareiškė: „Absurdas“. „Patys žinote, ką aš veikiu visą gyvenimą“, – pridūrė jis. D.Dargis neatsakė į klausimą, ar pažinojo už grotų likusius du kitus įtariamuosius, referavęs į žurnalistinį darbą.
Neatsakęs į žurnalistų klausimus jis sėdo į automobilį ir išvyko.
Kilo šiokia tokia sumaištis
Žinomas žurnalistas iš Kauno kalėjimo turėtų išeiti antradienio popietę. 14.30 val. prie kalėjimo atvyko D.Dargio advokatė Aušra Ručienė.
Tačiau D.Dargio paleidimas į laisvę gali užtrukti, nes, Kalėjimų tarnybos atstovų teigimu, šiuo metu laukiama iš Vilniaus atvykstančių policijos pareigūnų, kurie jam turėtų uždėti apykoję. Kol kas neaišku, ar apykojė D.Dargiui bus uždėta kalėjime ir jis bus paleistas, ar pareigūnai jį vešis į Vilnių ir apykoję uždės sostinėje, kur D.Dargis ir gyvena šiuo metu. Tačiau netrukus paaiškėjo, kad visgi Vilniaus pareigūnai neatvyksta. D.Dargis netrukus bus paleistas į laisvę.
„Psichologiškai labai sunku“
Advokatė sakė, kad sunku prognozuoti, kada byla gali pasiekti teismą – ir per kelis mėnesius ir per metus ar dvejus. „Sudėtinga. Įsivaizduoju, kad atliktos ir kriminalinės žvalgybos priemonės, labai daug darbo yra, ir aplinkybes reikia išsiaiškinti, tad nemanau, kad labai greitai būtų atiduota į teismą“, – sakė ji.
Advokatė tikino, kad D.Dargiui šis įvykis buvo „baisus psichologinis spaudimas“. „Psichologiškai labai sunku, labai baisu. Labai džiaugiamės, kad teismas objektyviai pasižiūrėjo į šią situaciją. Jis nėra toks žmogus, kuris galėtų bėgti, slėptis. Jam pačiam aktualu, kad būtų išsiaiškinta tiesa, jis pats yra suinteresuotas, kad būtų kuo greičiau išsiaiškintos visos aplinkybės“, – sakė A.Ručienė.
Anot advokatės, jos ginamasis galvoja, kad įvyko didelis nesusipratimas, bet jį reikia ištirti, o ikiteisminio tyrimo institucijos tą ir daro.
Mano ginamojo yra visiškai kitokia versija ir jis yra įsitikinęs, kad už tai, ką darė kiti žmonės, jis atsakyti negali.
A.Ručienė abejojo, ar D.Dargis pasirengęs šiandien kalbėti apie jam pareikštus įtarimus: „Jam dabar labai psichologiškai sunku. Jis jaučiasi kažkaip nerealiai. Aš buvau pas jį iki nutarties priėmimo, mes galvojome, kad bus paliktas suėmimas. (...) Emocinė jo būsena yra pakankamai sunki“.
A.Ručienė teigė negalinti atskleisti, kiek laiko D.Dargis buvo sekamas, bet, anot jos, „buvo tokie veiksmai atliekami“.
Paklausta, apie kokias pinigų sumas eina kalba, A.Ručienė sakė galinti pasakyti tik tai, kas yra kaltinime: „Bet mano ginamojo yra visiškai kitokia versija ir jis yra įsitikinęs, kad už tai, ką darė kiti žmonės, jis atsakyti negali“. Ji neatmetė galimybės, kad D.Dargis buvo pakištas. „Labai gerai, kad buvo sekimas, todėl kad galėjo būti nustatyti mano ginamojo ir kitų įtariamųjų veiksmai“.
Advokatė pripažino, kad D.Dargis pažinojo kitus įtariamuosius.
D.Dargis paleistas į laisvę
Dėl D.Dargio suėmimo verdiktą Kauno apygardos teismas paskelbė 11.30 val.
Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų rugsėjo 19 d. nutartimi jam buvo paskirta kardomoji priemonė – suėmimas, nustatant 1 mėnesio suėmimo terminą, šį terminą skaičiuojant nuo rugsėjo 17 d.
Suėmimas žurnalistui buvo skirtas dėl to, kad įtariamasis gali trukdyti procesui.
Kaip pranešimu spaudai skelbia Kauno apygardos teismas, šiandien Kauno apygardos teismo teisėjų kolegija įtariamojo gynėjos advokatės skundą tenkino – suėmimą pakeitė kitomis kardomosiomis priemonėmis: intensyvia priežiūra, nustatant 1 mėnesio terminą, įpareigojant įtariamąjį dėvėti elektroninį stebėjimo įtaisą (apykoję) ir laikytis nustatytos dienotvarkės, tai yra, nuolat būti gyvenamojoje vietoje, išskyrus laiką, skirtą nuvykti į teisėsaugos institucijas pagal jų šaukimą.
Sumokėjo 20 tūkst. eurų, nešios apykoję
Skirtas D.Dargiui ir 20 tūkst. eurų dydžio užstatas bei rašytinis pasižadėjimas neišvykti iš gyvenamosios vietos.
D.Dargio advokatė Aušra Ručienė 15min teigė, kad jos klientas paleistas už užstatą, kurį jau iš anksto pervedė D.Dargio sugyventinė.
Pasak advokatės, jis artimiausiu metu turėtų būti paleistas iš Kauno kalėjimo.
„Sprendimą vertinu teigiamai. Aš visą laiką sakiau, kad tyrimas turi vykti, o nėra tokių aplinkybių, kad mano klientą būtų galima laikyti suimtą“, – teismo sprendimą paleisti D.Dargį į laisvę įvertino A.Ručienė.
Ji sakė besitikinti objektyvaus tyrimo, o jos klientas nori, kad kuo greičiau būtų nustatyta „visa objektyvi tiesa“.
D.Dargis taip pat įpareigotas nebendrauti ir neieškoti ryšių su tam tikrai asmenimis.
Teismas išaiškino įtariamajam, kad už nustatytų intensyvios priežiūros sąlygų pažeidimą, taip pat už elektroninio stebėjimo įtaiso (apykojės) nusiėmimą, gadinimą ar sunaikinimą gali būti paskirtas suėmimas, jei tam būtų pagrindas.
Kauno apygardos teismo teisėjų kolegijos vertinimu, šios nurodytos kardomosios priemonės bus pakankamos užtikrinti kaltinamojo dalyvavimą procese, netrukdomą bylos nagrinėjimą teisme ir nuosprendžio įvykdymą.
Teisėjų kolegija sutiko su skundo argumentu, kad Kauno apylinkės teismas tik formaliai nurodė, jog nėra galimybės taikyti švelnesnes kardomąsias priemones. Kauno apygardos teismas nusprendė, jog šiuo konkrečiu atveju netrukdomą bylos nagrinėjimą gali užtikrinti kompleksas švelnesnių kardomųjų priemonių.
O.Jūronas paliktas už grotų
Pirmasis sprendimą dėl prašymo paleisti į laisvę išgirdo mėnesiui suimtas apsaugininkas Ovidijus Jūronas.
Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų rugsėjo 19 d. nutartimi O.Jūronui ikiteisminiame tyrime dėl prekybos poveikiu buvo paskirta kardomoji priemonė – suėmimas, nustatant 1 mėnesio suėmimo terminą, šį terminą skaičiuojant nuo rugsėjo 17 d. įvykusio sulaikymo.
Suėmimas paskirtas dėl to, kad įtariamasis gali trukdyti procesui.
Kaip pranešimu spaudai skelbia Kauno apygardos teismas, skundu įtariamojo gynėjas prašė panaikinti minėtą nutartį ir skirti švelnesnę kardomąją priemonę.
Prokuroras prašė skundo netenkinti ir skundžiamą nutartį palikti nepakeistą.
Išnagrinėjusi skundą ir susipažinusi su teismui pateikta ikiteisminio tyrimo medžiaga, Kauno apygardos teismo teisėjų kolegija padarė išvadą, kad įtariamajam suėmimas buvo paskirtas pagrįstai, todėl naikinti skundžiamos nutarties ir pakeisti įtariamajam taikomos kardomosios priemonės švelnesne nėra pagrindo.
Ši nutartis įsiteisėja jos paskelbimo dieną ir yra neskundžiama.
Buvęs advokatas irgi lieka suimtas
Buvęs advokatas Arturas Jušinskis, suimtas 3 mėnesiams, paliktas už grotų, pranešė teismas.
Įtariamojo gynėjas advokatas Giedrius Danėlius skunde prašė pakeisti Kauno apylinkės teismo 2024 m. rugsėjo 19 d. nutartimi įtariamajam skirtą kardomąją priemonę – suėmimą, švelnesnėmis kardomosiomis priemonėmis: 20 000 Eur užstatu ir intensyvia priežiūra.
Teismo posėdyje gynėjas prašė skundą tenkinti, o prokuroras prašė skundą atmesti ir palikti galioti minėtą nutartį nepakeistą, nurodė, kad švelnesnė kardomoji priemonė šioje proceso stadijoje pakenktų ikiteisminiam tyrimui.
Šiandien Kauno apygardos teismo teisėjų kolegija įtariamojo gynėjo skundą tenkino iš dalies – paliko galioti 2024 m. rugsėjo 19 d. nutartimi įtariamajam paskirtą kardomąją priemonę – suėmimą, tačiau iš nutarties pašalino BPK 122 straipsnio 1 dalies 2 punkte numatytą suėmimo skyrimo pagrindą (trukdymas procesui).
Teisėjų kolegija padarė išvadą, kad buvo sąlygos įtariamajam skirti suėmimą, tačiau nesutiko su apylinkės teismo išvada, kad įtariamasis gali trukdyti procesui. Dėl to pašalino šį punktą.
Teisėjų kolegija, įvertinusi įtariamajam inkriminuojamo nusikaltimo pobūdį, jo asmenybę charakterizuojančius duomenis, sutiko su skundžiamoje nutartyje padaryta išvada, kad šioje proceso stadijoje nėra pagrindo skirti įtariamajam švelnesnės kardomosios priemonės, nes nei skunde nurodytos atskiros kardomosios priemonės, nei jų kompleksas negali sulaikyti įtariamojo nuo naujų nusikalstamų veikų padarymo. Šiame kontekste pažymėtina, kad įtariamasis galimai nusikalto pakartotinai ir paskirta baudos bausmė nepasiekė savo tikslų, todėl teisėjų kolegija neturi pagrindo vertinti, kad švelnesnių kardomųjų priemonių paskyrimas būtų efektyvus ir sulaikytų įtariamąjį nuo naujų nusikaltimų darymo.
Šiuo metu įtariamajam paskirta kardomoji priemonė yra tinkama, adekvati bei proporcinga galimai atliktų neteisėtų veiksmų apimčiai.
Nutartis neskundžiama.
Laikosi vienos versijos
„Mes esame įsitikinę, kad nėra pagrindo (suimti D.Dargį – aut. past.), kadangi yra galimybė ikiteisminio tyrimo veiksmus atlikti ir D.Dargiui turint kitas kardomąsias priemones – intensyvios priežiūros, užstato, namų arešto.
Manome, kad tai būtų teisingiausia, nes jis yra visuomenėje žinomas žmogus. Jo gyvenimo būdas nėra toks, kad būtų linkęs nusikalsti. Socialiniai ryšiai stiprūs – turi artimuosius, kuriais reikia rūpintis. Ir paties sveikata yra ne itin gera. Todėl teisingiausia būtų jo nesuimti.
D.Dargis yra nuoseklus ir laikosi vienos versijos, jo parodymai nesikeitė, nesikeičia ir nesikeis“, – anksčiau yra teigusi D.Dargio advokatė Aušra Ručienė.
Sprendimas dėl trečiojo suimtojo, 15min žiniomis, – Arturo Jušinskio, Kauno apygardos teisme bus skelbiamas antradienį popiet.
Jis buvo suimtas maksimaliam – trijų mėnesių terminui. Kardomoji priemonė šiam įtariamajam paskirta dviem pagrindais – pagrįstai manant, kad jis gali daryti naujus nusikaltimus ir trukdyti procesui.
15min žiniomis, teisėsauga įtaria, kad Dailius Dargis veikė organizuotoje grupėje kartu su saugos tarnyboje dirbančiu Ovidijumi Jūronu ir anksčiau teistu buvusiu advokatu Arturu Jušinskiu.
Neoficialiomis žiniomis, šioje byloje su teisėsauga bendradarbiauja prieštaringos reputacijos verslininkas Tadas Kasputis, veikiantis fintech rinkoje.
Reikalavo kyšio
15min primena, kad D.Dargiui pareikštas įtarimas bendrininkų grupėje paėmus daugiau kaip 12 500 eurų kyšį, jog paveiktų vienos valstybės institucijos pareigūnus. Skelbta, kad galimas kyšio davėjas nesulaikytas, jam nėra pareikšti ir įtarimai.
Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimų skyriaus prokuroro Ričardo Gailevičiaus teigimu, nusikalstami veiksmai buvo pradėti įgyvendinti, o trys asmenys buvo sulaikyti tuoj pat po nusikalstamos veikos padarymo.
Už prekybą poveikiu gali būti baudžiama laisvės atėmimu iki ketverių metų, o esant dideliam kyšiui – iki aštuonerių metų.
Neatskleidžiama, kokios valstybės institucijos darbuotojus ar tarnautojus bendrininkai norėjo paveikti.
Galimo kyšio suma taip pat neįvardijama, bet įtarimai pareikšti dėl didesnio nei 250 MGL dydžio kyšio – 12 500 eurų.
15min žiniomis, byloje galimai figūruoja net 200 tūkst. eurų suma.
D.Dargio pozicija kategoriška
Iškart po sulaikymo D.Dargio advokatė A.Ručienė 15min išsakė kategorišką savo poziciją – jos ginamasis yra nekaltas.
„Esu įsitikinusi, kad mano klientas jam inkriminuojamos veikos nepadarė, kad įvyko nesusipratimas, kuris turėtų būti išaiškintas“, – pridūrė ji.
Ji užsiminė, kad byla gali būti ir sufabrikuota.
„Aš ikiteisminio tyrimo medžiagos negaliu įgarsinti, bet mano klientas mano, jog neatmestina versija, kad tai galėtų būti tam tikras kerštas už jo straipsnį“, – pasakojo A.Ručienė.
46 metų D.Dargis žiniasklaidoje dirba nuo 1995 metų, yra parašęs knygų apie žinomus Lietuvos nusikaltėlius.
Pernai D.Dargis sukūrė kriminalinės dokumentikos serialą „Remyga“ (apie 2016 m. gruodį prie namų nužudytą žinomą kovotoją Remigijų Morkevičių), šiemet pristatė knygą „Kriminalinis Kaunas 1990–2024-ieji“.
Pastaruoju metu autorius bendradarbiavo su naujienų portalu „Delfi“. Portalas paskelbė stabdantis bendradarbiavimą su juo.