Paramedikas Jurijus Kaziulis papasakojo, kad praėjusių metų gruodžio 12-ąją gavo iškvietimą pas agresyvią psichikos ligonę.
Atvykę į Vilniaus rajone esantį Baraškių kaimą jie sustojo prie namo, kuris jiems ir buvo reikalingas, tačiau tuo metu medikai to dar nežinojo. Paklausė į lauką išėjusios moters, ar ne ji kvietė greitąją, moteris ramiai pasakė, kad ne ji, gal kaimynai kvietė.
Medikai sėdėjo automobilyje ir laukė atvykstant policijos, o moteris tuo metu žvalgėsi pro langą. Pasak J. Kaziulio, staiga moteris išlėkė į lauką vienoje rankoje laikydama kastuvą, kitoje – didoką peilį. Pribėgusi prie greitosios pagalbos automobilio ėmė daužyti jį kastuvu.
J. Kaziulis išlipo iš mašinos, moteris puolė jį. Vyras paslydęs suklupo ir rankomis užsidengė galvą, moteris smogė jam kastuvo kotu (metalinė dalis nulūžo daužant automobilį), pataikė į ranką.
Liudytojas tvirtino, kad moteris nepaleido peilio iš rankos, ne kartą šaukė: „Aš tave užmušiu, papjausiu!“.
Paramedikas papurškė į ją ašarinių dujų, tačiau tai nepadėjo. Moteris, anot jo, pasakė: „Gali purkšt kiek nori, manęs neveikia“.
Po to ji užsidarė name.
Bandė pradurti GMP padangą, daužė automobilį kastuvu
Greitosios pagalbos gydytoja Jelena Jaševskaja teisme taip pat papasakojo, kaip ją ir kolegą puldinėjo ligonė.
Pradžioje ji bandė pradurti greitosios pagalbos automobilio padangą, paskui ėmė mašiną daužyti kastuvu bei sudaužė langą ties ta vieta, kur sėdėjo gydytoja.
Liudytoja nurodė, kad kai ji ir paramedikas išlipo iš automobilio, moteris juos užpuolė – peilis buvo per sprindį nuo medikės kaklo, bet tada kolega nukreipė ligonės dėmesį ją pašaukdamas.
J. Jaševskaja teisme sakė mačiusi daug psichikos ligonių, todėl atsakydama į teisėjos klausimą, ar ilgesnis verbalinis kontaktas nebūtų apraminęs moters, nurodė, kad tai nebūtų padėję.
Pasak jos, galbūt būtų padėtis būtų pasikeitusi, jei būtų atvykę kas nors iš moters artimųjų. Medikės teigimu, gerai pažįstamų žmonių buvimas dažnai padeda apraminti tokius žmones. Todėl J. Jaševskaja ir nurodė skambinusi moters sūnui, bet jis negalėjo atvažiuoti.
Greitosios medicinos pagalbos gydytoja tvirtino, kad moteris daug keikėsi, kalbėjo su situacija nesusijusius dalykus. Pavyzdžiui, gausiai keikdamasi rusiškai šaukė, kad moterys šiais laikais yra kekšės ir negimdo vaikų.
Paliudijo daugybinius pareigūnų įspėjimus apie šūvius
Pasak J. Kaziulio, atvykę policijos pareigūnai moteriai, buvusiai prie lango, prisistatė, o ji liepė jiems važiuoti iš čia ir mojavo peiliu.
Policininkai išlaužė namo duris, moteris juos puolė. Dujos jos neveikė, gavusi elektros iškrovą iš „Taser“ ji suklupo porai sekundžių ir vėl puolė.
Moteriai išėjus į lauką, medikai pasitraukė į saugesnę vietą už greitosios pagalbos automobilio. Pasak paramediko, netrukus pasigirdo policininko šūksnis „Stok, šausiu!“, paskui pasigirdo šūviai. J. Jašinskaja teisme paliudijo, kad pirmieji šūviai buvo į orą ir į sniegą, paskui į agresyvią moterį.
Išėję iš už automobilio medikai pamatė, kad moteris guli ant žemės. Ji buvo kelis kartus peršauta. Medikai puolė ją gelbėti, bet nesėkmingai.
Į klausimus ar, J. Kaziulio manymu, moteris suvokė, kas vyksta, ar buvo šansų su ja susikalbėti, nuraminti, paramedikas atsakė, kad, jo manymu, ji nesuvokė, kas vyksta, o susikalbėti, nuraminti ją nebuvo galimybių.
Anksčiau liudijusių pareigūnų teigimu, moters nepaveikė dujos, o elektroimpulsinis prietaisas „Taser“ apramino tik labai trumpam. Moteris vėl užsidarė namuose, tačiau netrukus rėkdama išpuolė į lauką. Šįkart „Taser“ jos išvis nepaveikė. Iš viso iš „Taser“ į ją šauta keturis kartus. Vieną policininką ji sužalojo peiliu.
Pareigūnai tvirtina, kad jiems nuo moters nebuvo kur trauktis – kliudė tvora ir pusnys.
Tada D. Šerpytis išsitraukė ginklą, daug kartų įspėjo, kad ginklas bus panaudotas, bet moteris į tai nekreipė dėmesio. Tada policininkas ėmė šaudyti. Pataikė į rankas ir kojas, bet tai ligonės nesustabdė, rėkdama „Aš jus papjausiu!“, puolė toliau. Ją sustabdė tik šūvis į pilvą.