Moteriai pateikti kaltinimai dėl didelės vertės svetimo turto iššvaistymo, aplaidaus apskaitos tvarkymo.
D.Zelicionok nuo 1996 metų balandžio ėjo Vilniaus apygardos teismo vyriausiosios buhalterės pareigas, o nuo 2002 metų spalio 28 dienos ėjo teismo finansininkės pareigas.
Kaip skelbia teismas, įtariama, kad nuo 2009 metų kovo iki 2010 metų kovo finansininkė iš teismo depozitinės sąskaitos išėmė grynuosius pinigus – 740 tūkst. litų (214 tūkst. 318 eurų), tai atlikdama pati arba nurodydama tai padaryti teismo vyresniajai buhalterei. Pinigų finansininkė į Vilniaus apygardos teismo kasą neįnešė ir, nesant pagrindo, išmokėjo ne mažiau nei 119 tūkst. 415 litų (34 tūkst. 585 eurus) iš minėtos teismo depozitinės sąskaitos paimtos bendros grynųjų pinigų sumos tyrimo metu nenustatytiems asmenims.
550 tūkst. litų iš minėtos teismo depozitinės sąskaitos paimtos bendros grynųjų pinigų sumos nesant pagrindo 2010 metų kovo 9 dieną, kaip įtariama, finansininkė išmokėjo Vilniaus apygardos teismo patalpose tyrimo metu nenustatytiems asmenims.
Tyrimas nustatė, kad nebuvo išrašomi ir pasirašomi kasos išlaidų orderiais, į teismo buhalterinę apskaitą neįtraukti šias išmokas pagrindžiantys dokumentai.
Bylą dėl teisme pradangintų pinigų tyrė Vilniaus apygardos prokuratūra. Teismo tarnautojai anksčiau BNS yra sakę, kad teismas yra pareiškęs ieškinį byloje.
Teismo pirmininkas Vytautas Zelianka, įtardamas, kad iki 2012 metų Vilniaus apygardos teisme galėjo būti netinkamai vedama buhalterinė apskaita, inicijavo auditą. Nacionalinės teismų administracijos atlikto audito metu nustatyta, kad iš teismo depozitinės sąskaitos galėjo būti pasisavintos lėšos.
2013-ųjų vasarį teismo pirmininkas žurnalistams pranešė, kad teismo sąskaitoje trūksta maždaug 20 tūkst. litų (5792 eurų). Vilniaus apygardos prokuratūra netrukus pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo sukčiavimo. Šie pinigai buvo skirti darbuotojų algoms, o jų pasisavinimu teismo vadovybė įtarė buvusią finansininkę.
Vilniaus apygardos teismo metų biudžetas siekia apie 3 mln. eurų.