Kaip žinoma, Arno Tumėno vairuojamas „Mercedes-Benz S320“ praėjusių metų balandžio 28 d. pavakarę sostinės Geležinio Vilko gatvėje rėžėsi į stovintį policijos automobilį. Nuo smūgio policijos patrulių automobilis pajudėjo ir atsitrenkė į priekyje jo stovėjusį automobilį „Mercedes Benz E280“. Susidūrimo metu buvo sužaloti trys policininkai ir trys civiliai asmenys. A.Tumėnas pabėgo iš įvykio vietos, bet netrukus buvo sulaikytas.
Prokuratūra yra pateikusi tuometiniam žinomos teisininkės Svetlanos Proninos žentui A.Tumėnui kaltinimus pagal Baudžiamojo kodekso 281 straipsnio 2-ąją dalį: „Tas, kas vairavo kelių transporto priemonę būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų ir pažeidė kelių eismo saugumo ar transporto priemonės eksploatavimo taisykles, jeigu dėl to įvyko eismo įvykis, dėl kurio buvo nesunkiai sutrikdyta kito žmogaus sveikata arba nukentėjusiam asmeniui padaryta didelės turtinės žalos, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.“
Penktadienį nuo ryto Vilniaus miesto apylinkės teisme ši byla pagaliau buvo normaliai nagrinėjama. Prokuroras pagarsino kaltinamąjį aktą.
Teisėja A.Tumėno klausė, ar jis pripažįsta kaltinimus. „Iš dalies. Pripažįstu sukėlęs įvykį, bet to, kad vairavau neblaivus – nepripažįstu“, – atsakė kaltinamasis.
Trijų nukentėjusiųjų advokatai teismą pačioje posėdžio pradžioje informavo, kad A.Tumėnas iš dalies jau atlygino per avariją padarytą žalą.
Trys iš šešių nukentėjusiųjų A.Tumėnui jau neturi jokių finansinių pretenzijų.
Penktadienį teismas apklausė nukentėjusiuosius. Lemtingą dieną sostinėje patruliavęs trijų pareigūnų (Marius Kirvelevičius, Darius Judickas ir Jolanta Kopač) ekipažas sustabdė automobilį „Mercedes“, kurio vairuotojas Mindaugas Kukuraitis nebuvo prisisegęs diržo. Kartu vyko keleivės Ingrida Jasienė ir Lina Kriukelienė.
Kol vairuotojui M.Kukuraičiui buvo rašomas protokolas, į tarnybinę policijos mašiną didžiuliu greičiu kitu mersedesu rėžėsi A.Tumėnas.
Pasak liudininkų, tarnybinis automobilis „VW Jetta“ nuo šio smūgio nulėkė kone 100 metrų.
„Nemačiau net, koks automobilis į mus atsitrenkė“, – prisipažino tarnybinės mašinos priekyje, keleivio vietoje tuo metu sėdėjęs ir rašęs protokolą policininkas M.Kirvelevičius Patyręs smegenų sukrėtimą pareigūnas ne viską prisimena.
„Mačiau, kad mano kolega sėdi galvą nuleidęs... Paėmiau raciją ir pranešiau VPK budėtojams, kad įvyko didelė avarija“, – teismui pasakojo nukentėjusysis.
M.Kirvelevičius minėjo, kad jo sąmonė tai prigesdavo, tai vėl grįždavo. Patrulis pamena, kad vedamas į greitosios mašiną griebėsi už dėtuvės ir šūktelėjo – joje nebebuvo ginklo. Jį nuramino, kad tarnybinis pistoletas jau pas būrio vadą.
Prie vairo sėdėjęs D.Judickas minėjo, kad po smūgio prarado sąmonę. Vėliau jis prisimena per miglą girdėjęs medikų balsus.
Patrulė J.Kopač sėdėjo gale ir teisme sakė, kad sąmonę atgavo gulėdama kelkraštyje ant žolės, kai jau buvo atvykę medikai. Smūgio momento ir kitų avarijos aplinkybių ji neprisimena.
Vairuotojas M.Kukuraitis kelkraštyje laukė, kol jam bus surašytas protokolas. Visą veiksmą jis neblogai matė. Tačiau A.Tumėno „Mercedes“ atlėkė taip greitai, kad vyras nespėjo pasitraukti per saugų atstumą. Taranuotas ir, tiesiogine to žodžio prasme, oru skridęs patrulių automobilis kliudė M.Kukuraičio koją ir jį parbloškė.
Visų trijų policininkų ir šio vairuotojo patirtas traumas medikai įvertino kaip nesunkų sveikatos sutrikdymą. Per įvykį nežymiai nukentėjo ir mašinoje sėdėti pasilikusi keleivė – policijos mašina nubloškė ir M.Kukuraičio mersedesą.
Bylą nagrinėjanti teisėja Aiva Survilienė paskelbė, kad civiliniu atsakovu į šį procesą įtraukiama ir bendrovė „Lietuvos draudimas“. Nukentėjusieji, kuriems žala dar neatlyginta, iš kaltinamojo ir draudikų prašo iš viso apie 115 tūkst. litų turtinei ir neturtinei žalai atlyginti.
A.Tumėnas žadėjo duoti teismui parodymus proceso pabaigoje.
Bylos nagrinėjime paskelbta pertrauka. Proceso tęsinys numatomas liepą. Teismas suderino 4 posėdžių datas, pirmiausiai teks apklausti 13 bylos liudytojų.