Teisėjas Valerijus Laušas paskelbtu nuosprendžiu nuteistajam uždraudė trejus metus užimti bet kokias vadovo pareigas sveikatos priežiūros įstaigose.
Teisėjas šį terminą nurodė skaičiuoti nuo nuosprendžio įsiteisėjimo. Teismo verdiktas nėra galutinis ir dar gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.
Be to, teismas dėl šio didelės vertės kyšio davimo kaltu pripažino medicinine įranga prekiaujančios bendrovės „Graina“ įkūrėją, akcininką ir valdybos pirmininką Erlandą Sudeikį. Jam skirta 16,4 tūkst. eurų bauda.
Byloje kaltinimų sulaukė ir pati bendrovė „Graina“, jai šioje korupcijos byloje skirta 30 tūkst. eurų bauda.
Kaip kyšis mediko gauti ir per kratą gyvenamoje vietoje rasti 20 tūkst. eurų konfiskuoti valstybės naudai.
Byla Vilniaus apygardos teisme buvo išnagrinėta sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarka, liudytojai nebuvo kviečiami, medikas ir įmonės įkūrėjas pripažino savo kaltę.
„Jų parodymai atitiko bylos medžiagą. Slaptai buvo klausomasi jų pokalbių, asmenys buvo sekami, viskas atitiko bylos medžiagą“, – BNS sakė teisėjas V. Laušas.
Šioje byloje ikiteisminį tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).
Bylos duomenimis, V. Kačanas, būdamas valstybės tarnautojui prilygintu asmeniu, per 2020-ųjų rugsėjį vykusį susitikimo su E. Sudeikiu, savo naudai už teisėtą veikimą vykdant sutartį dėl skaitmeninio rentgeno diagnostikos aparato įrengimo Nemenčinės poliklinikoje, priėmė 7 tūkst. eurų grynaisiais.
Verslininkas ir poliklinikos vadovas susitiko Vilniaus picerijoje, gavęs pinigus medikas pažadėjo rūpintis „Grainos“ interesais.
2020-ųjų gruodį E. Sudeikis vėl susitiko su O. Kačanu Vilniuje. K. Kalinausko gatvėje verslininkas automobilyje medikui perdavė dar 13 tūkst. eurų.
Tiriama iš viso 120 galimų nusikalstamos veikos epizodų.
Ši baudžiamoji byla atskirta iš atliekamo didelio masto STT atliekamo ikiteisminio tyrimo dėl įtariamų korupcinių veikų sveikatos priežiūros įstaigoms viešųjų pirkimų būdu įsigyjant medicininę įrangą ir kitas medicinos priemones.
Tęsiamame didelės apimties ikiteisminiame tyrime įtarimai pareikšti dviem juridiniams ir 72 fiziniams asmenims, iš kurių dešimt – gydymo įstaigų vadovų.
Tiriama 120 galimų nusikalstamos veikos epizodų.
Šį ikiteisminį tyrimą atlieka STT Centrinė tyrimų valdyba kartu su visomis teritorinėmis valdybomis.
Tyrimą kontroliuoja, organizuoja ir jam vadovauja Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento bei apygardų prokuratūrų Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrių prokurorų grupė.
Šioje byloje pernai birželį vienam įtariamajam – Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų buvusiam darbuotojui pripažinus savo kaltę dėl kyšininkavimo, jis atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.
Iš asmens konfiskuoti 2 tūkst. eurų, kaip gauti iš nusikalstamos veikos, ir paskirta baudžiamojo poveikio priemonė – 1 tūkst. eurų įmoka į nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų asmenų fondą.
Kitoje Klaipėdos apylinkės teismo pernai liepą išnagrinėtoje byloje buvęs Plungės rajono savivaldybės ligoninės specialistas E. B. pripažintas kaltu dėl kyšininkavimo sveikatos apsaugos sektoriaus viešųjų pirkimų srityje. Sutikęs su Klaipėdos apygardos prokuratūros prokuroro argumentais teismas skyrė vyrui 7 tūkst. eurų baudą bei atėmė teisę trejus metus dirbti darbą valstybės tarnyboje.
Taip pat pernai lapkritį kitam įtariamajam – Radviliškio ligoninės gydytojui pripažinus kaltę dėl kyšininkavimo, jis atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą. Iš asmens konfiskuoti 400 eurų, kaip gauti iš nusikalstamos veikos, jis įpareigotas sumokėti 1 tūkst. eurų dydžio įmoką į nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų asmenų fondą.