Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Dėl smurtavusio vyro šiaulietė ėjo į komisariatą: nepranešė, kad serga koronavirusu

Kurį laiką sugyventinio smurtą kentėjusi 36 metų šiaulietė apsilankyti policijoje nutarė tuo metu, kai susirgo COVID–19. Tą padaryti moteris galėjo telefonu ar elektroninio ryšio priemonėmis, tačiau ji kažkodėl nutarė su pareigūnais kontaktuoti tiesiogiai.
Veido kaukė
Asociatyvi nuotr. / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Vasario 15-osios popietę ji atvyko į Šiaulių rajono ir miesto policijos komisariatą. Būtent, tą dieną, kai gavo atsakymą, patvirtinantį, kad ji serga COVID–19. Moteris apie tai pareigūnų net neįspėjo. Ji tik pareiškė norą pateikti pareiškimą dėl Valentino dienos išvakarėse patirto neblaivaus sugyventinio smurto.

Paaiškėjo, kad tai – jau ne pirmas vyro išpuolis prieš šią moterį, tik iki šiol ji tylėjo ir nesiskundė. Kol vyko dokumentų tvarkymas, moteriai komisariate teko praleisti nemažai laiko. Tokiais savo veiksmais ji sukėlė pavojų ne tik policijos pareigūnams, bet ir kitiems čia besilankantiems asmenims užsikrėsti pavojinga užkrečiamąja liga.

Apie tai pareigūnai galbūt būtų net nesužinoję, jei vasario 16-ąją jų būtų nepasiekęs šiaulietės sugyventinio pareiškimas. Vyras skundėsi, kad vasario 14-ąją jis irgi buvo sužalotas, konflikto metu sugyventinė jam subraižė kaklą, įkando į ranką, buteliu sutrenkė alkūnę.

Pareiškimą vyras pateikė per elektroninių paslaugų portalą epolicija.lt. Jame vyras nurodė, kad į medikus kreiptis negali, nes turi teigiamą PGR tyrimo atsakymą. Pasitikslinę pareigūnai sužinojo, kad vasario 14-ąją tyrimą atliko ir jo gyvenimo draugė, kuri apie rezultatus nutylėjo.

Šiuo metu yra pradėti net trys ikiteisminiai tyrimai, susiję su minėtais dviem šiauliečiais – dėl smurto prieš moterį, dėl smurto prieš vyrą ir dėl kovos su epidemijomis ar užkrečiamomis ligomis taisyklių pažeidimo.

Pareigūnai dar tikslina, kuriuo laiku moteris sužinojo apie jai patvirtintą COVID–19 ligą – ar prieš apsilankydama policijos komisariate, ar po apsilankymo. Tačiau nepaisant atsakymo gavimo laiko, žmogus, pagal nustatytas taisykles, iki tyrimo atsakymo gavimo privalo būti saviizoliacijoje. O policija ir kitos institucijos be problemų yra pasiekiamos įvairiomis ryšio priemonėmis. Tad lankymasis jose saviizoliacijos metu – neprotingas ir nesaugus sprendimas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos