Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Du požiūriai į tą pačią situaciją apie sprogmenis: pilietiškai atsakingas ir nusikalstamas

Jei vėlų kovo 26-osios vakarą Šiaulių policiją pasiekęs neabejingo ir atsakingo žmogaus pranešimas apie grėsmę pietinio Šiaulių mikrorajono gyventojams nusipelno padėkos, tai kito žmogaus, sukūrusio tą grėsmę, elgesys tiesiog nesuvokiamas ir keliantis šiurpulį. Situacija ta pati, o žmonių suvokimas ir elgesys – labai skirtingi.
Sprogmuo
Sprogmuo / Šiaulių AVPK nuotr.

Apie pusę vienuoliktos vakaro Šiaulių pareigūnai paskelbė planą „Skydas“, nes ties posūkiu iš Aukštabalio gatvės į Garažų gatvę buvo rastas sprogmuo. Jį, nors ir buvo tamsu, pastebėjo akylas pro šalį važiavęs šiaulietis, kuris atvykusiems pareigūnams jį ir parodė. Pirminė versija, jog tai – karo laikų artilerijos sviedinys, o šalia jo – du sprogdikliai.

Aukštabalio gatvė šiuo metu yra remontuojama, darbo dienomis ten vyksta kasimo ir kiti darbai, todėl aplink radinio vietą yra daug iškasinėtų plotų. Ar mirtį nešantis daiktas buvo iškastas ir paliktas likimo valiai šalia važiuojamosios dalies kelio remontuotojų, ar iš kur kieno nors atgabentas, nežinia, tačiau jis gulėjo laisvai prieinamoje vietoje, gundydamas neatsakingus smalsuolius, ypač vaikus, jį patyrinėti betarpiškai. O sprogmens būta pavojingo, su sprogstamąją medžiaga. Po trijų valandų atvykę „Aro“ išminuotojai jį ir šalia buvusius sprogdiklius išgabeno ir sunaikino. Iki jų atvykimo pavojingą vietą saugojo Šiaulių policijos pareigūnai. Jiems teko iš miego prikelti ir netoliese stovėjusių automobilių savininkus, kad šie iš pavojingos vietos patrauktų transporto priemones.

Auksinė taisyklė, kuria turėtų vadovautis sprogmenį radę žmonės ir kuria vadovavosi kovo 26-ąją apie sprogmenį pranešęs šiaulietis – jo neliesti, o paskambinti bendruoju pagalbos telefonu 112. Tik taip elgdamasis žmogus užtikrins saugumą aplinkiniams bei sau. Tolesni veiksmai – jau policijos pareigūnų prerogatyva. Tik jie gali įvertinti situaciją, užtikrinti saugumą ir priimti sprendimus, kaip su tuo sprogmeniu elgtis, kad nekiltų pavojus aplinkiniams.

Jokiu būdu nereikėtų sprogmens atsikratyti, numetant jį į kaimyno daržą ar nukišant į „saugią“ vietą kur nors pamiškėje ar po krūmu. Nešioti ir mėtyti daiktą, įtarus, jog tai – sprogmuo, yra labai neatsakinga ir nusikalstama. Būtent taip kovo 26-ąją Šiauliuose pasielgė labai neatsakingas žmogus. Tiesiog reikėtų įsikalti į galvą: jei sprogmuo nesprogo tavo rankose, tai dar nereiškia, kad jis nepavojingas, jis gali sprogti nuo kito žmogaus, net nepastebėjusio to pavojingo daikto, netyčinio prisilietimo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų