Teismas nusprendė V.Salmaną leisti suimti 20 parų, nors prokuroras Gražvydas Kazlauskas prašė pareigūnui paskirti dviejų mėnesių suėmimą.
Teismas priėmė nutartį skirti kardomąją priemonę – suėmimą 20 dienų, motyvuodamas tuo, kad įtariamasis gali bandyti paveikti liudytojus, nes ikiteisminis tyrimas yra pirminėje stadijoje.
„Įvykio aplinkybės aiškios, visuomenė apie tai informuota. Pasekmės skaudžios, skaudesnės nei numato įstatymas. Yra sužaloti trys žmonės. Du iš jų mirtinai. V.Salmanas kaltės ir girtumo neneigia. Jis sako, kad pėsčiųjų nepastebėjo. Nebuvo didelis ir greitis. Tiesiog tokios aplinkybės, situacija ir pasekmės. Jis alkoholį vartojo buitinėmis sąlygomis. Priežasčių, kodėl jis vartojo alkoholį neaiškino. Nenagrinėjome, kur ir su kuo jis gėrė. Dabar svarbu atlikti ikiteisminį tyrimą, o V.Salmanas atsakomybę prisiima“, – sakė prokuroras G.Kazlauskas.
Skirdamas kardomosios priemonės trukmę, teismas atsižvelgė į tai, kad įtariamasis pripažįsta savo kaltę, gailisi. Atsižvelgta ir į tą aplinkybę, kad šeimoje auga trys vaikai, du iš jų mažamečiai, žmona nedirba, du šeimos nariai sunkiai serga, o įtariamasis vienas išlaiko visą šeimą.
Baudžiamojo proceso kodekso 127 straipsnis numato, kad kardomosios priemonės – suėmimo terminas gali būti tęsiamas iki 6 mėnesių. V.Salmonui gresia iki 10 metų nelaisvės.
46-erių Panevėžio miesto policijos komisariato Kriminalinės policijos skyriaus vyresnysis tyrėjas V.Salmanas antradienio vakarą būdamas neblaivus partrenkė tris žmones, du iš jų žuvo, vienas gydomas ligoninėje.
Avariją jis padarė savo atostogų metu.