Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Ačiū visiems! Durpingo Rėkyvos miško gaisras galėjo baigtis tragedija

Miško gaisras šalia Rėkyvos ežero buvo pastebėtas ir pradėtas gesinti antradienio popietę. Į pagalbą ugniagesiams atskubėjo kariškiai, miškininkai, savanoriai. Apie sudėtingą ir laimingai pasibaigusią operaciją papasakojo Šiaulių ugniagesių vadas Kęstutis Bautronis.
Gaisro gesinimas. Asociatyvi nuotr.
Gaisro gesinimas. Asociatyvi nuotr. / Alfredo Pliadžio nuotr.

Trečiadienio rytą Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas K.Bautronis pats vyko į gaisro nuniokotą miško plotą netoli Rėkyvos ežero.

Ugnis galėjo išplisti

„Situacija stabilizuota, bet dar nelikviduota. Liko iki dešimties židinių, kuriuos iki popietės turėtų pavykti visiškai užgesinti. Visi puikiai padirbėjo. Labiausiai esu dėkingas savo vyrams.

Labai sudėtinga gaisro vietovė – pelkė, esanti vidury miško. Toli nuo ežero ir kitų vandens šaltinių, sunku privažiuoti. Vyrai dirbo išsijuosę – šlapios gaisro gesinimo žarnos tikrai nėra lengvos. Visa mūsų įranga yra sunki.

Ypatingai padėjo kariškiai su dviem sraigtasparniais „Mi-8“. Jei ne jie, gaisras galėjo baigtis tragiškai – išplisti, kaip nutinka Kanadoje.

Ypatingai padėjo kariškiai su dviem sraigtasparniais „Mi-8“. Jei ne jie, gaisras galėjo baigtis tragiškai – išplisti, kaip nutinka Kanadoje.

Sraigtasparnių gabenamas vanduo padėjo lokalizuoti gaisrą. Ugnis nebeplito. Vienoje sraigtasparnio gaisro gesinimo kriaušėje telpa apie tris tonas vandens“, – pasakojo viršininkas.

Taip pat jis paminėjo, kad gamta, sudariusi sąlygas gaisrui, tuo pačiu jį padėjo gesinti. Nors grunto paviršius dabar yra sausas, tačiau giliau – gana drėgnas. Dėl to durpės giliausiai išdegė metro gylyje.

Taip pat – nebuvo vėjo. Jei jis būtų kiek stipresnis, liepsnos būtų keliavusios medžių viršūnėmis. Degė ne tik žolė, krūmokšniai, bet ir patys medžiai jau liepsnojo pusantro metro aukštyje.

Nuo ko kilo gaisras, sunku pasakyti. K.Bautronis savo akimis matė primėtytų butelių, kurie galėjo saulės atokaitoje įžiebti pirmąją žariją. Nuorūka? Mažesnė tikimybė, nes čia žvejai retai vaikšto.

Sunku paprašyti žmonių nemėtyti nuorūkų ar butelių, kai jie neturi jokio supratimo apie tvarką ir švarą.

Sunku paprašyti žmonių nemėtyti nuorūkų ar butelių, kai jie neturi jokio supratimo apie tvarką ir švarą.

Viršininkas, naudodamasis proga, norėtų visiems palinkėti nešiukšlinti: „Žvėrys ten tikrai neatnešė plastikinių butelių. Galima sakyti kad degė spanguolynas.

Visas šiukšles čia paliko uogautojai. Būna, kad ir pavasarį spanguoles renka – pats mačiau raudonas uogas.“

Miškininkai preliminariai paskaičiavo, kad ugnis sunaikino per keturis hektarus miško. Vėliau nuostoliai gamtai bus paskaičiuoti tiksliau.

Kariškiai ir sraigtasparniai toliau budi

PAGD prašymu pagalbai skirti kariuomenės pajėgumai lieka budėjime ir yra pasirengę nedelsiant teikti pagalbą, jei jos prireiktų.

Nuo ryto gaisro gesti į tarnybą buvo pašaukti 40 karių savanorių iš Krašto apsaugos savanorių pajėgų 6-osios rinktinės, kurie pagal taikos meto užduočių planą buvo pasirengę teikti pagalbą PAGD atstovams.

Kariai savanoriai nuo užduoties atleisti, bet ir toliau lieka budėjime ir, pasikeitus situacijai, būtų aktyvuoti. Sraigtasparnių įgula taip pat lieka toliau budėti, į situacijos pasikeitimus prireikus reaguos nedelsiant.

Durpingame miške kilus gaisrui jam gesinti į pagalbą buvo išsiųsti du Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų sraigtasparniai „Mi-8“ su gesinimo kriaušėmis.

Per daugiau kaip 2 valandas trukusią gesinimo operaciją buvo išpilta apie 40 vandens kriaušių – daugiau kaip 72 tūkst. litrų vandens.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?