Dvi kėdainietes per dvi dienas apmuilinęs sukčius keliaus į teismą

Alytaus apylinkės prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas ir teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje panevėžietis kaltinamas vykdęs sukčiavimus.
Iš senučių pinigus vilioję jaunuoliai trina teismo suolus
Telefoniniai sukčiai/ Asociatyvi nuotr. / Alvydo Januševičiaus nuotr.

Ikiteisminio tyrimo metu Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Kėdainių rajono policijos komisariato pareigūnai išsiaiškino, kad šių metų liepos 14 dieną apie 13.30 valandą moteriai paskambinęs ir gydytoju prisistatęs įtariamasis nurodė, jog moters sūnus sukėlė eismo įvykį, yra kaltas dėl vaiko sužalojimo, ir apgaulės būdu įtikino ją sumokėti pinigus, neva siekiant išvengti didesnių nemalonumų.

Netrukus vyras atvyko į moters namus Kėdainiuose, Žemaitės gatvėje, ir paėmė 1 tūkst. eurų, tokiu būdu apgaule įgydamas svetimą turtą.

Tą pačią sukčiavimo schemą įtariamasis įgyvendino ir liepos 15-ąją apie 15.10 valandą. Kitai kėdainiškei paskambinęs ir taip pat gydytoju prisistatęs vyras, įtikino moterį, kad jos dukra kalta dėl vaiko sužalojimo ir, apgaulės būdu, išviliojo iš moters 3 tūkst. eurų, kuriuos ji atidavė netrukus po skambučio jos namuose Kėdainiuose, Vilniaus gatvėje, pasirodžiusiam sukčiui.

Įtariamasis policijos pareigūnų buvo sulaikytas iš karto po antrojo nusikaltimo įvykdymo – pas jį ir jo automobilyje buvo rasti ir paimti iš moters išvilioti 3 tūkst. eurų.

Nustatyta, kad sukčiavimus įvykdęs vyras – praeityje jau teistas Panevėžio rajono gyventojas.

Kauno apskrities VPK Kėdainių rajono policijos komisariato pareigūnai atliko ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso 182 str. 1 d.

Už sukčiavimą vyrui gresia viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki trejų metų.

Tyrimą organizavo ir jam vadovavo Kauno apygardos prokuratūros Alytaus apylinkės prokuratūros prokurorai.

Policijos pareigūnai ragina gyventojus neprarasti budrumo – sukčiai neretai naudojasi panašiomis sukčiavimo schemomis, telefonu prisistatant autoritetingais asmenimis.

Pareigūnai prabrėžia, kad gydytojai, banko darbuotojai, teisėsaugos pareigūnai ar kitų institucijų darbuotojai niekada neprašo atiduoti ar į svetimą banko sąskaitą pervesti savo turimų pinigų ir rekomenduoja į savo namus be rimto pagrindo neįsileisti nepažįstamų asmenų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Augalinė mityba gali būti įvairi ir skani: kviečia išbandyti nuo užkandžių iki desertų
Reklama
Tris kartus daugiau nei visa rinka: naujas „Darnu Group“ projektas fiksuoja neregėtus butų pardavimus
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias