Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

E.Misiūnas: skirtumai tarp ugniagesių ir policininkų atlyginimų – nenormalūs

„Girdėjau, kad stipriausias Lietuvos ugniagesys nuėjo dirbti į policiją“, – Teisės ir teisėtvarkos komitete trečiadienį apgailestavo Seimo narys Vitalijus Gailius.
Ugniagesiai gesina gaisrą
Ugniagesiai gesina gaisrą / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

Seime susirinkę ugniagesių profsąjungų atstovai diskutavo su Vidaus reikalų ministru Eimučiu Misiūnu ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) direktoriumi Kęstučiu Lukošiumi dėl PAGD ateities ir vykdomų reformų.

Pagrindinė ugniagesių keliama problema – maži atlyginimai, dažnai nesiekiantys ir 500 eurų. E.Misiūnas pritarė, kad skirtumai tarp policijos pareigūnų, Valstybės sienos apsaugos tarnybos darbuotojų ir ugniagesių atlyginimų yra nenormalūs.

„Negali vidaus reikalų sistemoje taip skirtis atlyginimas. Gali skirtis 10 proc., 20 proc., bet negali būti 50 proc. skirtumas“, – sako ministras.

K.Lukošiaus teigimu, šiuo metu daroma pertvarka, atleidžiami departamento ir valdybų direktorių pavaduotojai, mažinamas administracinis aparatas. Jis žada, kad vien ši optimizacija kitąmet padės sutaupyti 1,9 mln. Eur, o dėl to ugniagesiams atlyginimas „į rankas“ padidės bent 25 Eur.

„Prašome papildomų pinigų, kad reikšmingiau galima būtų padidinti atlyginimus“, – priduria PAGD vadovas. Šiuo metu PAGD papildomai prašo 17 mln. Eur, tačiau vilties, kad šis prašymas bus įgyvendintas, nėra.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Ministro Eimučio Misiūno vizitas migracijos departamente
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Ministro Eimučio Misiūno vizitas migracijos departamente

E.Misiūnas džiaugiasi pagaliau vykdomomis pertvarkomis. Jis pastebi, kad reforma padėjo atsigauti policijai, šia linkme eina ir Valstybės sienos apsaugos tarnyba.

„O PAGD reformas pradėjo tik atėjus naujam vadovui. Policija praėjusiais metais optimizuodama administracinį aparatą sutaupė 7 mln. eurų ir sudarė sąlygas pakelti darbo užmokestį. Jūs nesutaupėte nieko, todėl nebuvo sąlygų kelti darbo užmokestį“, – aiškino E.Misiūnas.

Ministras sako, kad kitų metų biudžeto projekte ugniagesių atlyginimų didinimui numatyta 1,173 mln. Eur.

Jis taip pat išreiškė viltį, kad Seime priimant biudžetą ugniagesiams bus skiriama daugiau lėšų.

Piktinasi komunikacijos stoka

Profsąjungų atstovai komitete kalbėjo, kad džiaugiasi pertvarkomis, tačiau nėra patenkinti PAGD komunikacija. Anot jų, K.Lukošius neinformuoja apie vykdomas reformas ir atleidimus.

„Nesitariama net su valdybų viršininkais. Aš klausiau Kauno, Šiaulių valdybos viršininkų, jie nieko nežino. Nešnekama su jais, nešnekama su profsąjungomis. Mes nežinome, kas kaip bus. Mūsų profesinės sąjungos nereikalingos, jos nekviečiamos“, – piktinosi Lietuvos ugniagesių gelbėtojų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas Algis Lisauskas.

Tačiau K.Lukošius atkirto, kad tai tikrai nėra tiesa: „Su visais žmonėmis, ką tai liečia, buvo fiziškai susitikta, jiems viskas pristatyta ir apšnekėta“.

„Gal nelaimingi žmonės dirbantys pavaduotojais, jie gaisrų negesina, dirba kabinetuose, gerai uždirba, gal ir nemalonu jiems. Bet tų ugniagesių, kurie gesina ugnį, nebuvo atleista nė vieno. Reikia žiūrėti, ar reikia tiek vadovų“, – pridūrė K.Lukošius.

Komiteto narė Irena Degutienė ironizavo, kad tokios situacijos Seime dar nematė.

„Seime dar negirdėjau, kad spręstume klausimus, kai žinyba nesusišneka su savo darbuotojais ir todėl eina į Seimą. Čia yra didelis nesusikalbėjimo veiksnys“, – rėžė Seimo narė.

Ji svarstė, kad komunikacijos problema greičiausiai kyla, nes ugniagesių profsąjungų šiuo metu yra per daug ir jos nepakankamai bendrauja tarpusavyje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais