Išėjęs pro kolonijos vartus, Gintaras Petrikas davė trumpą interviu ir, sėdęs į draugų atvairuotą visureigį, nurūko savais keliais.
– Gintarai, kaip jaučiatės?
– Gerai.
– Kur keliausite?
– Kur keliausiu? Į Marsą. Ten dabar ieškoma savanorių.
– Gal važiuosite pas tėvus?
– Taip.
– Kokie artimiausi planai?
– Juk sakiau, skrisiu į Marsą.
Apie Gintarą Petriką
Finansų imperiją kūręs, didelius turtus susikrovęs ir klestėti planavęs Gintaras Petrikas (gim. 1961 m. lapkričio 30 d. Kaune) šį niūrų penktadienio rytą kūrė naujo gyvenimo planą.
Maždaug už 3 metrų aukščio betoninės tvoros, aplink kurią plyti nykios laukymės, EBSW įkūrėjo nuo ankstyvo ryto laukė nemenkas būrys žiniasklaidos atstovų.
Pirmieji reporteriai atvyko prie Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos anksčiau nei 8 val., per keletą valandų jų susirinko mažiausiai 15.
15min.lt primena, kad 2009-ųjų liepos 27 dieną Kauno apygardos teismas G.Petrikui skyrė septynerių metų laisvės atėmimo bausmę už 24 mln. litų bendrovei „Investicinė Kauno holdingo kompanija“ indėlininkų patikėto turto iššvaistymą.
Be to, Vilniaus apygardos teismas kitoje byloje 2010 metų vasarį G.Petrikui skyrė penkerių su puse metų laisvės atėmimo bausmę dėl turto iššvaistymo 1995 metais, kai jis buvo Lietuvos valstybinio komercinio banko tarybos pirmininku bei asociacijos „Grupė Rytai, Baltijos šalys, Vakarai“ (EBSW) prezidentu.
Abu nuosprendžiai buvo patvirtinti apeliacine tvarka, juos subendrinus nustatyta, kad G.Petrikui priklauso praleisti nelaisvėje iš viso devynerius metus.
Kaip žinoma, G.Petrikas iš Lietuvos pabėgo 1997 metais. JAV jis gyveno svetima pavarde, vertėsi akinių nuo saulės prekyba.
2004-ųjų pavasarį Lietuvos prašymu buvęs EBSW prezidentas sulaikytas JAV. Lietuvos prašymu jį sulaikė JAV Federalinių tyrimų biuro pareigūnai.
Lietuvis bylinėjosi dėl ekstradicijos, rašė skundus, tačiau vėliau pranešė sutinkąs būti išduotas. 2007-ųjų rugsėjo 20 dieną G.Petrikas pargabentas į Lietuvą.
Beje, kaip maždaug prieš trejus metus pareiškė tuometis teisingumo ministras Remigijus Šimašius, Pravieniškių gydymo ir pataisos namuose sukurtomis išskirtinėmis sąlygomis naudojosi visuomenei žinomi nuteistieji. Tarp jų buvo ir G.Petrikas. Atlikto patikrinimo metu konstatuota, kad šis ir dar trys nuteistieji bausmę Pravieniškių gydymo ir pataisos namuose atlikinėjo ir gydėsi gyvendami ne kartu su kitais nuteistaisiais, o įstaigos bibliotekos bei klubo patalpose.
Be to, paaiškėjo, kad įtarimų sukėlę asmenys laisvai naudojasi internetu ir pokalbių programa „Skype“, nors tai jiems turėtų būti griežtai draudžiama.