FNTT baigė tyrimą dėl Stanislovo Šriūbėno ir jo žmonos Almos neteisėto praturtėjimo

Buvęs Lietuvos aplinkos viceministras Stanislovas Šriūbėnas ir jo sutuoktinė Alma Šriūbėnienė bus teisiami dėl neteisėto praturtėjimo.
Stanislovas Šriūbėnas
Stanislovas Šriūbėnas / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Vilniaus apygardos valdyba kartu su Vilniaus apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame buvęs Lietuvos aplinkos viceministras ir jo sutuoktinė įtariami neteisėtu praturtėjimu. Baigta baudžiamoji byla perduodama nagrinėti Vilniaus miesto apylinkės teismui.

Atliekant ikiteisminį tyrimą nustatyta, kad įtariamieji Stanislovas Šriūbėnas ir jo žmona Alma Šriūbėnienė teisėtomis pajamomis negalėjo pagrįsti daugiau kaip 400 tūkst. litų sumos, už kurią buvo įsigytas nekilnojamasis turtas, automobiliai, obligacijos ir Vyriausybės vertybiniai popieriai. 
FNTT Vilniaus apygardos valdyba tyrimą atliko bendradarbiaudama su Valstybine mokesčių inspekcija. 

Baudžiamasis kodeksas nustato, kad už neteisėtą praturtėjimą asmuo, turintis nuosavybės teise didesnės negu 500 MGL (65 tūkst. Lt) vertės turtą ir žinantis arba turintis ir galintis žinoti, kad tas turtas negalėjo būti įgytas teisėtomis pajamomis, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimo iki ketverių metų bausme, primenama FNTT atstovų ketvirtadienį paviešintame pranešime.

15min.lt primena, kad dar dirbdamas „Vilniaus kapitalinėje statyboje“ už 7,2 tūkst. Lt atlyginimą S.Šriūbėnas per metus sugebėjo pralobti beveik 700 tūkst. Lt.

Pavasarį Seimo Antikorupcijos komisijos posėdyje paaiškėjo, esą jam buvo pareikšti įtarimai piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi. Prokurorai konstatavo, kad politikas galbūt pasielgė neetiškai, bet įstatymo nepažeidė.

Žiniasklaidoje taip pat buvo skelbta, kad viceministras valdo ne vieną nekilnojamojo turto objektą. Pats S.Šriūbėnas žurnalistams tvirtino, kad ši informacija yra ne visai tiksli, o dalis objektų esą priklauso šeimos nariams.

Buvęs sostinės vicemeras ir „Vilniaus kapitalinės statybos“ direktoriaus pavaduotojas S.Šriūbėnas taip pat yra pagarsėjęs kaip skandalingos Gedimino prospekto rekonstrukcijos kuratorius. Triukšmas dėl pagrindinėje Vilniaus gatvėje suklotų trinkelių kilo savivaldybės samdytiems ekspertams nustačius, kad prospekto rekonstrukcijos III etapas buvo atliktas naudojant netinkamas medžiagas.

Atkarpą nuo Vasario 16-osios g. Iki Seimo esą reikia išgrįsti iš naujo, kitur pakaktų smulkesnių darbų. Bendra šių darbų vertė – apie 10 mln. Lt.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų