Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Šiaulių ir Panevėžio apygardos valdybos pareigūnai, o tyrimui vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Kęstutis Greiciūnas.
Vilniuje gyvenančiam 41 metų V.S. pateikti kaltinimai 2017-2018 metais apgaulingai tvarkius jo vadovaujamos uždarosios akcinės bendrovės apskaitą ir sukčiavus siekiant išvengti mokesčių.
Įtariama, kad į minėtos bendrovės buhalterinę apskaitą buvo įtrauktos suklastotos sąskaitos-faktūros dėl autodetalių pirkimo iš įvairių bendrovių už 2 milijonus 922 tūkst. eurų.
Taip pat į V.S. vadovaujamos bendrovės apskaitą buvo įtraukti duomenys apie autodetalių pardavimą užsienio bendrovėms už 4 milijonus 16 tūkst. eurų. Manoma, kad iš tiesų šie sandoriai neįvyko arba įvyko ne sąskaitose užfiksuotomis sąlygomis.
FNTT atlikto ikiteisminio tyrimo duomenimis, kaltinamasis V.S., galimai siekdamas išvengti didelės vertės prievolės valstybei – PVM ir pelno mokesčio sumokėjimo į biudžetą, pateikė bendrovės apskaitą tvarkančiai buhalterei (nieko nežinančiai apie jo daromą nusikalstamą veiką) į buhalterinę apskaitą įtraukti žinomai suklastotas sąskaitas faktūras.
Manoma, kad tokiu būdu V.S. vadovaujama bendrovė išvengė 495 tūkst. 854 € pridėtinės vertės mokesčio ir 529 tūkst. 280 € pelno mokesčio sumokėjimo į valstybės biudžetą.
Baudžiamasis kodeksas tiems, kas apgaule savo ar kitų naudai įgijo didelės vertės svetimą turtą, numato laisvės atėmimą iki 8 metų. Už apgaulingą apskaitos tvarkymą gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki 4 metų.
Byla bus perduota nagrinėti Vilniaus miesto apylinkės teismui, informuoja prokuratūra.