Vasario 16 dieną naujienų portalas 15min.lt pranešė, kad sostinės Savanorių prospekte policija sustabdė automobilį „Renault Megane Scenic“, kurio vairuotojas, po skandalo iš pareigų pasitraukęs Turto valdymo ir ūkio departamento direktoriaus pavaduotojas Linas Pukys (gim. 1973 m.), įpūtė 0,67 promiles alkoholio.
Trečiadienio rytą teismas turėjo nagrinėti L.Pukio administracinio teisės pažeidimo bylą, vairuotojui gresia tūkstantinė bauda ir teisių atėmimas vieniems metams.
„Aš nebuvau išgėręs – prie vairo sėdau blaivus“, – 37 metų L.Pukį trečiadienį cituoja delfi.lt.
Vyriškio viltis – pateikti teismui iš medikų gautą pažymą, kurioje nurodyta, kad po sulaikymo praėjus tam tikram laikui ir jam prablaivėjus kraujyje liko tik 0,32 promilės alkoholio.
Kaip žinoma, neblaivūs vairuotojai gali išvengti atsakomybės, jei nustatomas ne didesnis nei 0,4 promilės alkoholio girtumas.
Trečiadienį L.Pukio bylos nagrinėjimą teisme teko atidėti, nes į posėdį neatvyko advokatas, turėjęs pateikti minėtą pažymą.
15min.lt primena, kad protokolas už vairavimą neblaiviam šiam dabar jau buvusiam VRM tarnautojui surašytas dar nenurimus skandalui dėl, kaip įtariama, girto policininko Sigito Šostako vasario 13-ąją sukeltos avarijos, per kurią du žmonės žuvo ir du buvo sužaloti. Skandalo įkarštyje atsistatydino policijos generalinis komisaras, iš pareigų pasitraukė Trakų policijos viršininkas, o vidaus reikalų ministras viešai pareiškė, kad darys viską, jog vidaus reikalų sistemoje nebeliktų girtaujančių pareigūnų.
Po L.Pukio sulaikymo VRM vadovas Raimundas Palaitis griežtai įvertino ir faktą, kad kartu su automobilio dokumentais sustabdytas L.Pukys patruliams padavė ministerijos darbuotojo pažymėjimą: „Tiek pareigūnams, tiek valstybės tarnautojams, tiek visiems, kurie drįsta vairuoti išgėrę, įstatymų numatyta tvarka turi būti skiriamos maksimaliai griežtos baudos. Savo ruožtu dar griežčiau atsakyti turi tie, kurie piktnaudžiauja tarnybiniais pažymėjimais.“