Keturis kartus dažniau skendo vyrai – šiemet vanduo pasiglemžė 65 jų gyvybes. Ugniagesiai ištraukė ir tris nuskendusius vaikus. Skaudžių netekčių galėjo būti ir dar daugiau, laimei, gelbėtojams pavyko išgelbėti 12 skendusių žmonių.
Dažniausiai skęstama upėse ir tvenkiniuose. Juose šiais metais nuskendo po 35 gyventojus. Daugiausia gyventojų aukų buvo Vilniaus apskrityje. Čia iš ežerų, upių ir vandens telkinių ugniagesiai ištraukė 17 skenduolių.
„Dažniausiai skęstama dėl neatsargaus ir neatsakingo elgesio. Deja, prevencinių reidų metu neretai paaiškėja, kad tiek žvejai, tiek poilsiautojai irstosi neblaivūs, be apsauginių liemenių. Būna, kad atlikus tyrimą, nuskendusiems nustatomas 4 ar 2,5 promilių girtumas. Liūdniausia, kai tenka matyti, kad neblaivūs tėvai, patys rizikuodami, sodina į valtį ir vaikus“, – pasakoja Molėtų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Gintaras Pumputis.
Pasak jo, šių metų vasarą ugniagesiams tikrinant, kaip žvejai laikosi saugumo taisyklių, paaiškėjo, kad gan ankstyvą rytą iš 13-oje valčių žvejojusių vyrų, net trys jų buvo neblaivūs.
Nors ugniagesiai gelbėtojai, policijos pareigūnai, medikai ir žurnalistai, vienydami savo pastangas stengiasi, kad nelaimių vandenyje būtų mažiau, jų vis dar neišvengiama. Tiesa, šią vasarą nuskendusiųjų buvo 45, pernai per tą patį laiką ugniagesiai ištraukė 48 skenduolius.