Kaip rašoma Generalinės prokuratūros pranešime, visuomeninių organizacijų pateikta informacija buvo įvertinta kartu su nutraukto ikiteisminio tyrimo metu nustatytomis aplinkybėmis ir nuspręsta, kad ji nėra esminė ir negali turėti reikšmės bylos sprendimui. Nutraukto ikiteisminio tyrimo metu konstatuota, kad nėra duomenų, jog Lietuvoje būtų neteisėtai kalintas nors vienas kitos valstybės pilietis, o visuomeninių organizacijų pateikta informacija nesudaro jokių prielaidų tokiu sprendimu abejoti.
Pagal LR baudžiamojo proceso kodekso nuostatas, ikiteisminis tyrimas prokuroro iniciatyva gali būti atnaujinamas jei tam yra pagrindas, t.y. kai paaiškėja esminės aplinkybės, turinčios reikšmės bylai išspręsti teisingai, kurios nebuvo nustatytos priimant sprendimą nutraukti ikiteisminį tyrimą.
Generalinė prokuratūra informuoja ir apie tai, kad 2011 10 20 priimtas nutarimas atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą dėl spaudoje pateiktų Tautos ateities forumo pirmininko A.Matulevičiaus teiginių apie galimai neteisėtą 86 asmenų atgabenimą į Lietuvą. Prokuroro nutarime nurodoma, kad A.Matulevičiaus pareiškime išdėstyti faktai apie galimai padarytą nusikalstamą veiką yra bendro pobūdžio, nepagrįsti jokiomis faktinėmis aplinkybėmis.
Pagal LR baudžiamojo proceso kodekso nuostatas ikiteisminis tyrimas pradedamas tik esant nusikalstamos veikos požymių. Kai duomenys apie nusikalstamą veiką yra akivaizdžiai neteisingi arba yra aišku, kad nepadaryta veika turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių, ikiteisminis tyrimas nepradedamas.
Papildyta 17.47 val. „Žmogaus teisių stebėjimo instituto“ direktorius Henrikas Mickevičius kritiškai vertina prokuratūros sprendimą nepratęsti tyrimo dėl CŽV kalejimų Lietuvoje.
„Toks prokuratūros sprendimas nepagrįstas, neprofesionalus ir lengvai kritikuotinas. Prokurorai prisiima galutines funkcijas nuspręsti buvo kalėjimas ar ne, o juk jie turėtų tirti ir perduoti medžiagą teismui“,- sakė H.Mickevičius
Žmogaus teisių gynėjas taip pat priminė, kad informacija dėl dar vieno su CŽV siejamo skrydžio iš Maroko į Vilnių yra itin svarbi ir į ją negalima numoti ranka.
„Lietuvoje politinis tonas CŽV kalėjimų tyrimo atžvilgiu pasikeitė, po geros pradžios krypstama į blogąją pusę. O prokuratūra taip kategoriškai neatnaujindama tyrimo parodo savo bejėgiškumą, neprofesionalumą ir tai kad nėra nepriklausoma institucija“.