Abiem atvejais pažeidėjai patraukti baudžiamojon atsakomybėn, tad už neapgalvotą poelgį atsakys dvigubai.
Lapkričio 8 d., apie 15.47 val., Akmenės r., Gaušių k., vairuotojas (gimęs 1965 m.), rankomis naudojęsis mobiliojo ryšio telefonu, Telšių apskr. VPK Akmenės r. PK patruliui davė 20 eurų kyšį. Tokiu būdu vyras siekė išvengti LR ANK 417 str. 3 d. numatytos 60-90 eurų siekiančios baudos.
Antrasis bandymo papirkti policijos pareigūnus atvejis įvyko lapkričio 11 d., apie 20.50 val. Kelmės r., Kartoklių k., automobilio vairuotojui nustačius lengvą, 1,24 promilės girtumą, pastarasis, siekdamas išvengti administracinės atsakomybės, Kelmės r. PK patruliams siūlė 3 000 eurų kyšį.
Už transporto priemonių vairavimą esant neblaiviam (nustačius didesnį negu 0,4 promilės, bet ne didesnį negu 1,5 promilės) girtumą, vairuotojams gresia bauda nuo 300 iki 450 eurų. Pasiūlęs 10 kartų už minimalią baudą didesnį kyšį, pažeidėjas ne tik neišvengė administracinės, bet ir buvo patrauktas baudžiamojon atsakomybėn.
Abiejų policijos pareigūnus bandžiusių papirkti pažeidėjų atžvilgiu pradėti ikiteisminiai tyrimai pagal LR BK 227 str. (Papirkimas).
Policijos pareigūnai ragina būti sąžiningais ir primena: pilietis, kuris neteisėtais veiksmais bando išvengti administracinės atsakomybės, nusikalsta dvigubai. Jis privalo atsakyti ne tik administracine tvarka, bet užsitraukia ir baudžiamąją atsakomybę. Bet koks bandymas papirkti valstybės tarnautojus, siūlant jiems pinigus, paslaugas ar kitokius daiktus, užtraukia baudžiamąją atsakomybę.