Teisingumo ministerijos atstovas Audris Kutrevičius BNS sakė, kad 11 nuteistųjų paleista iš Marijampolės pataisos namų ir keturi iš Pravieniškių pataisos namų – atvirosios kolonijos.
Pirmieji du nuteistieji paleisti rugpjūčio 2 dieną, abu jie atliko bausmę Pravieniškių pataisos namuose už sunkų sveikatos sutrikdymą. Abu vyrai teisti buvo pirmą kartą. Vienas buvo gavęs trejų, kitas – vienų metų laisvės atėmimo bausmę.
Kaišiadorių rajono apylinkės teismas patvirtino komisijos sprendimus dėl šių nuteistųjų paleidimo į laisvę anksčiau laiko, jiems buvo likę kalėti apie tris mėnesius.
Iš viso teismai visoje Lietuvoje priėmė 31 sprendimą, kuriais pritarė Lygtinio nuteistųjų paleidimo komisijų sprendimams – patenkinta 19 iš Marijampolės pataisos namų, po vieną Alytaus, Pravieniškių ir Vilniaus pataisos namų. Likę devyni – iš Pravieniškių pataisos namų.
Teisingumo ministerijos duomenimis, iki rugpjūčio 10 dienos buvo gauti 666 nuteistųjų prašymai paleisti juos į laisvę anksčiau laiko.
Jonas Šekštėnas, vienas iš paleidžiamų nuteistųjų, pataisos namuose. |
14-koje šalies įkalinimo įstaigų esančios komisijos svarstė 467 nuteistųjų prašymus dėl lygtinio paleidimo. 297 prašymus nuspręsta patenkinti, 170 prašymų atmesta. Pasak A.Kutrevičiaus, komisija taip pat pritarė, kad du nuteistieji iš Vilniaus pataisos namų išeitų anksčiau į laisvę ir joje dėvėtų elektronines apyrankes.
Iš viso iš visų įkalinimo įstaigų gauta 12 nuteistųjų prašymų išeiti anksčiau į laisvę ir dėvėti elektronines apyrankes.
Nuo liepos 1-osios įsigaliojus naujam Probacijos įstatymui, Kalėjimų departamentas už savo lėšas jau yra išsinuomojęs 100 tokių apyrankių komplektų, kurias galės nešioti lygtinai į laisvę paleisti asmenys, taip pat tie, kuriems bausmės vykdymas atidėtas.
Liepos 1-ąją Lietuvoje įsigaliojo naujas Probacijos įstatymas ir su juo susiję kiti teisės aktai. Lygtinio paleidimo iš pataisos įstaigų procese atsirado nauja grandis – lygtinio paleidimo komisijos. 11 įkalinimo įstaigų veikia 14 Lygtinio paleidimo iš pataisos įstaigų komisijų.
Komisijos sudarytos iš aštuonių narių ir sekretoriaus, kuris nėra komisijos narys. Atstovai komisijos nariais paskirti vienerių metų laikotarpiui. Bausmių vykdymo sistemos darbuotojai negali sudaryti daugiau kaip pusės visų komisijos narių.
15min.lt šią savaitę pasakojo apie vieną iš nuteistųjų – Joną Šekštėną, kurio prašymą dėl lygtinio paleidimo tenkino teismas.