Ikiteisminio tyrimo metu surinktų duomenų visuma leidžia pagrįstai įtarti, kad vienas iš nepilnamečių kaltinamas įvykdęs 6, o kitas – 3 vagystes. Jaunuoliai, manoma, vogdavo iš butų, mašinų, gatvėje sutiktų praeivių. Jų taikinyje būdavo įvairūs daiktai – telefonai, kompiuteriai, grynieji pinigai.
Nepilnamečiai, įtariama, vagystėmis neapsiribojo ir įvykdė apiplėšimą bendrininkų grupėje su jau teistu kauniečiu G.G.
Tyrimo metu nustatyta, kad praėjusių metų birželio pradžioje jaunuoliai apie 3 val. nakties, leisdami laiką viename iš Kauno barų, sutiko G.G. Bendrininkai nutarė apiplėšti bare miegantį, apsvaigusį vyriškį. Jį pažadinę ir pasiūlę palydėti namo, bendrininkai sumušė nukentėjusįjį, bandė numauti auksinius žiedus, tačiau nepavykus to padaryti, pagrobė auksinę grandinėlę, portfelį, kuriame buvo nešiojamasis kompiuteris ir rankinę, kurioje buvo beveik 900 eurų. Iš viso nukentėjusiam padaryta žala – beveik 1 750 eurų.
Šį ikiteisminį tyrimą atliko Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Veiklos skyriaus pareigūnai.
Jaunuoliai prisipažįsta įvykdę nusikalstamas veikas ir gailisi. Jų teigimu, pavogtus pinigus kitą dieną leido įvairiose parduotuvėse – pirko saldainius, pramogavo. G.G. neigia įvykdęs apiplėšimą bendrininkų grupėje.
„Nepilnamečių nusikalstamumas yra labai specifinė bendro nusikalstamumo dalis. Dažnai, kaip ir šiuo atveju, neigiamą įtaką jaunimui padaro vyresni draugai, kurie pasinaudoja nepilnamečių patiklumu bei tikėjimu, kad neįklius. Svarbu, kad tėvai kontroliuotų, su kuo bendrauja bei laiką leidžia tokie jauni asmenys, ką veikia po pamokų, ar jas lanko, ar vakarais ir naktimis būna namie“, – teigė prokurorė.
Už šias nusikalstamas veikas Baudžiamajame kodekse numatytos įvairios bausmės, tarp kurių – laisvės atėmimas iki šešerių metų.