Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Įmonėse nustatyti pažeidimai, tikrinant traškučių pakuočių svorį

Lietuvos metrologijos inspekcija (LMI), atlikdama nuolatinę prekių kiekio kontrolę, rugpjūčio pabaigoje prekybos vietose ir pas gamintojus patikrino 78 pavadinimų bulvių, kukurūzų ir kitų grūdų traškučių kiekį pakuotėse.
Svarstyklės
Svarstyklės / Gedimino Savickio/BFL nuotr.

Kaip informuoja LMI,  Inspektoriai pasvėrė per 5 tūkstančius fasuočių, 239-iose (t. y. 5 proc.) produkto kiekis neatitiko nustatytų reikalavimų. Šešiose įmonėse nustatyta fasuotos produkcijos kiekio neatitikčių. Iš viso tikrinta 11-os įmonių produkcija.

Vartotojų skundų dėl minėtų traškučių masės LMI negauta, tačiau, kaip matyti iš patikrinimo rezultatų, vartotojas ne visada gauna tą produkto kiekį, už kurį sumoka.

Daugiausia kiekio neatitikčių nustatyta įvairių fasuotų kukurūzų gaminių, kuriuos gamina UAB „Baltsoja“, Kauno r. – 44,8 procento, UAB „Palasėja“, Kauno r. – 22,7 procento, UAB „Femtas“, Šiaulių r. – 13,4 procento patikrintų fasuočių. Produkto masė fasuotėse nuo 20 iki 500 gramų viršijo leistinuosius neigiamus nuokrypius nuo 3 iki 13 gramų. Įmonių atsakingiems darbuotojams už nustatytus pažeidimus bus skirtos baudos.

Tikrinimas parodė, kad yra Lietuvos gamintojų, kurie nuolat kontroliuoja savo gamybos procesą, – UAB „Naujasis Nevėžis“, UAB „Samsonas“, UAB „Buities rojus“ pažeidimų nenustatyta.

LMI, kaip teisinės metrologinės priežiūros institucija, vykdo visų gaminamų ir importuojamų fasuotų prekių kiekio atitikties teisinės metrologijos reikalavimams kontrolę, siekia apginti vartotojus nuo neteisingų matavimų padarinių ir užtikrinti vienodas sąlygas gamintojams konkuruoti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos