Inžinerijos bataliono specialistų laimikis – beveik 5 tūkst. rankinių granatų sprogdiklių

Jau ne vienerius metus Lietuvos kariuomenės inžinieriai pastebi, kad pranešimų apie rastus sprogmenis padaugėja pavasarį ir rudenį. Šį rudenį Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono Sprogmenų neutralizavimo kuopos specialistams darbo taip pat netrūksta. Vien per pastarąsias pora dienų buvo gauta 12 iškvietimų, o vienas iš jų, surastų sprogmenų gausa, nustebino net ir visko mačiusius specialistus.
Inžinerijos bataliono specialistų laimikis – beveik 5 tūkst. rankinių granatų sprogdiklių
Inžinerijos bataliono specialistų laimikis – beveik 5 tūkst. rankinių granatų sprogdiklių / Inžinerijos bataliono nuotr.

Kaip pranešimu spaudai informuoja Krašto apsaugos ministerija, spalio 17 dieną apie 17 valandą 30 minučių buvo gautas pranešimas apie Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotajame pėstininkų batalione rastus sprogmenis. Juos atkasė rekonstrukcijos darbus vykdantys statybininkai.

Į įvykio vietą buvo išsiųsta budinti standartinių sprogmenų neutralizavimo grupė.

Inžinerijos bataliono nuotr./Inžinerijos bataliono specialistų laimikis – beveik 5 tūkst. rankinių granatų sprogdiklių
Inžinerijos bataliono nuotr./Inžinerijos bataliono specialistų laimikis – beveik 5 tūkst. rankinių granatų sprogdiklių

„Nuvykus į Ruklą buvo aptiktos kelios dešimtys granatų sprogdiklių. Atlikus papildomą paiešką, paaiškėjo, kad sprogmenų toje vietoje yra dar daugiau, todėl dėl tamsaus paros meto buvo priimtas sprendimas operaciją atidėti iki ryto“, – pasakojo Sprogmenų neutralizavimo kuopos 1-ojo sprogmenų neutralizavimo būrio vadas vyr. ltn. Audrius Alavočius.

Išminavimo darbai buvo pradėti ankstyvą spalio 18 dienos rytą ir truko visą dieną. Paiešką sunkino tai, kad sprogmenys buvo palyginti smulkūs, pakankamai plačiai pasklidę, todėl teritoriją reikėjo tikrinti ypač kruopščiai.

Operacijos rezultatas – 4 839 UZRGM tipo pokario Sovietų Sąjungos gamybos rankinių granatų sprogdikliai. Visi jie buvo saugiai išgabenti į Plk. Igno Musteikio poligoną Rokuose, Kauno rajone, ir ten sunaikinti.

Lietuvos kariuomenės inžinieriai primena gyventojams: įtarus, kad surado sprogmenį, prašoma elgtis atsakingai, jokiu būdu neliesti ir nesiimti iniciatyvos patiems pergabenti ar kažkaip kitaip bandyti nukenksminti sprogmenį.

Geriausias ir saugiausias sveikatai ir gyvybei sprendimas – informuoti atsakingas tarnybas bendrąją pagalbos linija 112. Sulaukus pareigūnų perduoti visą reikiamą informaciją. Taip atliekama pilietinė pareiga ir apsaugomi aplinkiniai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų