Iš 13 aukšto Kaune iškritęs ir žuvęs vaikas ruošėsi švęsti savo gimtadienį, tėvas vis dar medikų rankose

Sekmadienio vakarą Kaune žuvo iš 13 aukšto iškritęs penkiametis berniukas. Iškart po nelaimės iššokti grasino ir žuvusiojo tėvas – nuo didesnės nelaimės išgelbėjo spec. tarnybos. Vaiko teisių apsaugos specialistai 15min papasakojo daugiau apie šią tragedijos ištiktą šeimą.
Daugiabučio balkonai
Daugiabučio balkonai/ Asociatyvi nuotr. / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Kauno ugniagesiai sekmadienį pranešė, kad 18.29 val. buvo gautas vyriškio pranešimas, jog Varduvos gatvėje iš 13 aukšto iškrito penkiametis sūnus ir gali įvykti dar viena nelaimė.

Spec. tarnyboms atskubėjus į įvykio vietą Kauno Varduvos gatvėje, prie namo rastas iškritęs 2014 metais gimęs berniukas. Medikai konstatavo jo mirtį.

13 aukšto bute buvusį vyrą – žuvusio berniuko tėvą – išsivežė policijos pareigūnai. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.

Kaip pirmadienį 15min teigė Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Viešųjų ryšių ir komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Sigita Zumerytė-Arlauskienė, žuvęs vaikas rugpjūčio 11 dieną būtų šventęs šešerių metų gimtadienį.

„Šeima iki šios nelaimės nebuvo žinoma vaiko teisių specialistams. Joje auga dar du nepilnamečiai vaikai, kurie šiuo metu yra pas artimus giminaičius“, – teigė S.Zumerytė-Arlauskienė.

Pasak jos, žuvusio berniuko tėvas yra medikų žinioje, galimybės pabendrauti su juo vaiko teisių apsaugos specialistai dar neturėjo.

„Situacija yra vertinama, kai bus galima, kalbėsimės su tėčiu. Mamos (žuvusio berniuko – aut. past.) nebuvo, aiškinamės, kur ji yra. Kol nekalbėjome su tėčiu, negalime kalbėti ir apie mamą“, – daugiau detalių atskleidė Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos atstovė.

Apie tai, ką vyras veikė tuo metu, kai vaikas iškrito pro buto langą, ar jis buvo vartojęs alkoholio, S.Zumerytė-Arlauskienė atsakyti negalėjo – tarnyba neturi tokių žinių.

Tyrimą kuruojanti Kauno apygardos prokuratūra nelaimės aplinkybių nekomentuoja.

„Šiuo metu vyksta ikiteisminis tyrimas mažamečio mirties priežasčiai nustatyti, intensyviai tiriamos visos galimos įvykio aplinkybės. Detalesnė informacija nėra teikiama“, – patikino Simona Snitkaitė-Kareivienė, Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė.

Itin dažnai šią vasarą nutinka nelaimės, kuomet vaikai iškrenta per langą ar iš balkono. Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Ilma Skuodienė išplatintame pranešime spaudai teigia, kad to priežastys gali būti įvairios.

„Kiekvienas atvejis skirtingas, juos reikia analizuoti, todėl neskubame konstatuoti, jog toks atsitikimas yra nepriežiūros šeimoje pasekmė. Vaikai iš prigimties yra smalsūs, jie nori pasižiūrėti per langą, gali persisverti, bandyti ką nors pasiekti ir panašiai. Deja, bet net ir minutei suaugusiems nuo jų nusisukus, gali nutikti kokia nors nelaimė“, – primena I.Skuodienė.

Kad tokių atvejų būtų išvengta, suaugusieji turėtų neprarasti budrumo. Labai svarbu vaikams užtikrinti tinkamą fizinę aplinką. Geriau, kai šalia langų ar balkone nėra pastatyta baldų – sofų, kėdžių, stalų, ar kitų aukštų daiktų, ant kurių palypėję vaikai galėtų pasiekti langą, užlipti ant palangės, persisverti. Svarbu atsiminti, kad įvairūs apsauginiai tinkleliai nuo vabzdžių nėra vaikų saugumą užtikrinanti priemonė – jie neišlaiko vaiko svorio, nėra tam pritaikyti.

Vertėtų įvertinti ir kiek kaskart langus bei balkono duris atveriame – mažiesiems saugiau būti kambaryje, kuriame atidarytas tik lango ar durų viršus, o ne viskas plačiai.

Jei nutarėte išvėdinti patalpą, geriau tokiu atveju iš jos išeikite kartu su vaikais, nepalikite jų be priežiūros kambaryje, kuriame plačiai pravertas langas. Jei namuose yra langų užraktai – atvėrimo ribotuvai, veikiantys kaip apsaugos priemonė, kad langų neatidarytų patys vaikai, tokie įrengimai turėtų būti maksimaliai saugūs – mažiesiems nepasiekiamoje vietoje.

Kur pranešti ir ieškoti pagalbos
Jei reikia skubios pagalbos
Skambinkite pagalbos telefonu 112
Jei esate savižudybės krizėje arba ieškote pagalbos kitam
Jei patyrėte smurtą
Jei reikalinga emocinė (psichologinė) pagalba telefonu arba internetu
Jei esi vaikas ir tau reikalinga pagalba

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Šiame straipsnyje pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų, kurie pagal galiojančius LR įstatymus turi teisę naudotis tokio pobūdžio informacija. Jei jums nėra 18 metų, prašome spausti NE ir neatidaryti šio straipsnio. Jei jums jau yra 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad vaizdinė ir grafinė informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir saugoma nuo nepilnamečių.
Taip
Ne