Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Iš Klaipėdos į oro uostus keleivius vežiodavo ir „bedarbiai“ iš Darbo biržos

Šešėlyje veikę Klaipėdos vežėjai neišvengė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) tyrimo.
Galimai nelegalių vežėjų mikroautobusas
Asociatyvinė iliustracija: keleivių vežėjai nuolat būna tikrintojų akiratyje. / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdyba kartu su Klaipėdos apygardos prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl uostamiesčio bendrovės šešėlinės veiklos. Bendrovė vertėsi keleivių gabenimu iš Klaipėdos į Vilniaus, Kauno ir Rygos tarptautinius oro uostus, o gaunamas pajamas slėpė.

Keleivių pervežimo paslaugas teikianti bendrovė informaciją apie paslaugas skelbė internetiniuose socialiniuose tinkluose ir skelbimų portaluose. Keleiviai į tarptautinius oro uostus buvo gabenami 11 mikroautobusų. Visus keleivių užsakymus registruodavo ir keliones planuodavo pats bendrovės direktorius. Tikrinant bendrovės veiklą paaiškėjo, kad keleivius veždavo ne tik bendrovėje dirbę vairuotojai, bet ir 11 nelegalių vairuotojų, kai kurie iš jų buvo registruoti Klaipėdos teritorinėje darbo biržoje, kuriems buvo mokomas neoficialus darbo užmokestis.

VIDEO: FNTT pričiupo: į oro uostus keleivius vežiodavo ir „bedarbiai“ iš Darbo biržos

Per mėnesį bendrovė į oro uostus perveždavo nuo 1 000 iki 1 500 keleivių. Kiekvienas keleivis už pervežimą sumokėdavo nuo 15 iki 20 eurų. Daugeliu atveju keleiviams nebūdavo išduodami pinigų priėmimo kvitai, didžioji dalis gautų pajamų nebūdavo apskaitoma bendrovės buhalterinėje apskaitoje. Iš užsienio atvykstantys asmenys galėdavo atsiskaityti ne tik eurais, bet ir turima kitų valstybių nacionaline valiuta.

Tyrimo metu nustatyta, kad pervežantys didelius keleivių srautus vairuotojai rizikavo keleivių saugumu. Buvo nepaisoma privalomo vairavimo ir poilsio trukmės režimo: per parą be poilsio vairuotojai atlikdavo kelis pervežimo reisus į tarptautinius oro uostus ir viršydavo leistiną vairavimo trukmę.

Kratų metu bendrovės transporto priemonėse ir bendrovės buveinėje buvo rasta neoficiali buhalterija, įvairi valiuta, kurios bendra suma apie 13 tūkstančių eurų. Įtariama, kad šios lėšos buvo gautos iš neapskaitytos keleivių pervežimo veiklos.

Įtarimai dėl apgaulingos apskaitos tvarkymo ir neteisingų duomenų pateikimo pareikšti bendrovės direktoriui. Siekiant užtikrinti padarytą žalą, laikinai apribotos nuosavybės teisės į kratos metu paimtas pinigines lėšas ir bendrovės turimas transporto priemones, kurių vertė daugiau nei 60 tūkstančių eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų