Tai paaiškėjo penktadienį Vilniaus apygardos teisme, nagrinėjančiame šnipinėjimu Baltarusijai įtariamo Lietuvos piliečio Romualdo Lipskio baudžiamąją bylą. Prieš tai teisme liudijusi turizmo vadybininkė iš Trakų sakė, kad baltarusis jai prisistatė kaip turizmu užsiimantis asmuo.
Teismui liudijo vilnietis pensininkas Vladimiras Organovas.
„Sergejų Kurulenką pažįsta, o R.Lipskio – ne“, – sakė 75 metų pensininkas.
Pasak liudytojo, S.Kurulenka buvo jo darbdavys. Nors ir būdamas pensininku, vilnietis norėjo toliau dirbti.
„2006 metais daviau skelbimą internete, jis turbūt surado, sakė: aš noriu susitikti, noriu pasiūlyti darbą. Pasiūlė susitikti prie autobusų stoties. Jis sakė, kad Baltarusijoje turi įmonę „Baltmedtechmarket“, jis nori vežti gaminius iš Baltarusijos, paskyrė mane atstovu Vilniuje, firma registruota Ukmergėje, kur jo giminaičiai gyvena. Kontoros, ofiso Vilniuje nebuvo“, – teismui pasakojo liudytojas.
V.Organovo teigimu, jo darbas buvo ieškoti pirkėjų, reklamuoti produkciją, Jis buvo oficialiai įdarbintas, buvo sudaryta darbo sutartis, įmonė turėjo antspaudą. Iš darbo jis išėjo po pustrečių metų, nes darbdavys nemokėjo atlyginimo.
„Tas „biznis“ nėjo, grotelės, gatvių apšvietimo stulpai, ketaus dangčiai. Man pasisekė parduoti tik ketaus dangčius. Pardavimai buvo blogi – gal 20-30 vienetų. Jis ir buvo direktorius, kas savininkas, nežinau“, – pasakojo liudytojas.
2009 metų birželį vilnietis išėjo iš darbo.
„Iš dangčių pelno nelabai padarysi, jis, manau, tai pats suprato“, – sakė V.Organovas.
Po posėdžio pensinininkas žurnalistams pripažino, kad net negalėjo numanyti, jog jo darbdavys gali būti agentas.
Bylos nagrinėjimą teismas tęs vasario 13 diena. Penktadienį posėdyje taip pat apklausti kaltinamojo šeimos nariai – žmona ir du sūnūs.