15min jau rašė apie pilietiško gyventojo redakcijai parodytą vaizdo įrašą, kur du iki pusės nuogi vyrai su daugybe keiksmažodžių aiškina, kiek kalintiems Kybartų įkalinimo įstaigoje kainuoja „samagonas“ ir „kaifas“.
Butelis alkoholinio gėrimo – 15 eurų, o „kaifo“ gramas – 45 eurai. Visos šios prekės, sandoriai, o ir patys telefonai bei internetas įkalinimo įstaigose nėra legalu, tačiau akivaizdu – nesunkiai prieinama.
Kaip praneša Kalėjimų departamentas (KD), gavus informacijos apie neleistiną veiklą, taisyklėms nusižengę asmenys buvo nustatyti.
„Jiems taikyta nuobauda – perkėlimas į drausmės grupę. Drausmės grupei priskirti nuteistieji laikomi užrakinti gyvenamosiose patalpose, įrengtose pagal kamerų įrengimo reikalavimus, jie turi teisę per keturis mėnesius gauti vieną trumpalaikį pasimatymą“, – rašoma KD išplatintame pranešime spaudai.
Kalėjimų departamento direktoriaus Roberto Krikštaponio nurodymu inicijuotos viešo ir neviešo pobūdžio priemonių kompleksas, kuris pradėtas įgyvendinti iš karto, gavus informaciją apie neeilinę situaciją Kybartų pataisos namuose.
Vienas iš pagrindinių pataisos įstaigų režimo reikalavimų – nuolatinė nuteistųjų priežiūra, todėl sudaryta tyrimo grupė, kuri įpareigota Kybartų pataisos namuose nustatyti trūkumus ir juos nedelsiant šalinti. Tyrimo grupė šiuo metu dirba Kybartų pataisos namuose.
Pirmadienį suplanuotas teisingumo ministro Elvino Jankevičiaus ir Kalėjimų departamento direktoriaus R.Krikštaponio vizitas į Kybartų pataisos namus.
„Keičiu savo planus, pirmadienį po pietų su Kalėjimo departamento direktoriumi ten nuvažiuosime, aiškinsimės situaciją. Nesuprantu, ką veikia imuniteto valdyba ir kriminalinė žvalgyba šiuo atveju“, – naujienų agentūrai „Elta“ sekmadienį sakė ministras, šį incidentą jis vadino pasityčiojimu iš visos sistemos ir žadėjo imtis griežčiausių veiksmų.
Kaip BNS sakė Kybartų PN laikinasis vadovas Rimantas Zaikauskas, transliaciją surengę nuteistieji atlieka bausmę dėl sukčiavimo, jie žinomi dėl polinkio pažeidinėti tvarką.
Įstaigos vadovo teigimu, mobilieji telefonai į pataisos namus dažniausiai patenka permetus į teritoriją ir per pasimatymus, o alkoholinius gėrimus nuteistieji bando patys gamintis iš legaliai prieinamų produktų.
„Dabar vasara, šilta, rūgimo procesas vyksta greitai, nuteistieji išradingi. Darome daug patikrinimų, daug perimame, užkardome, bet, matyt, kažkas praslysta“, – kalbėjo R.Zaikauskas.