Išlikite budrūs ne tik pirkdami, bet ir parduodami: sukčiai nemiega

Sukčiai nepaliaujamai tikrina interneto vartotojų budrumą – žmonės turi būti atsargūs internetinėse platformose ne tik pirkdami, bet ir parduodami daiktus.
Fiktyvus mokėjimas
Fiktyvus mokėjimas / Virtualus patrulis/Facebook

Virtualus policijos patrulis savo „Facebook“ paskyroje skelbia, kad šįkart sukčiai nusitaikė į asmenis, parduodančius prekes internetu.

„Pirkėjas“ su pardavėju susisiekia „Whatsapp“ programėles pagalba ir „susitaria“ dėl perkamos prekės. Atsiunčia fiktyvią nuorodą, kurioje pardavėjas turi užpildyti savo duomenis – vardą ir pavardę, banko kortelės numerį bei CVV kodą. Pateikus šią informaciją, su „pirkėju“ susitariama, kad siuntų bendrovės kurjeris atvyks paimti prekę.

Vis dėlto po kurio laiko nuo pardavėjo banko sąskaitos būna nuskaitomi pinigai.

Policija primena, kad parduodant prekes, norint gauti mokėjimo pavedimą, siuntėjui užtenka nurodyti tik vardą, pavardę ir savo sąskaitos arba kortelės numerį. Kitų duomenų ar savo tapatybės tvirtinti nereikia.

„Taip pat nė vienoje oficialioje siuntų bendrovių svetainėje neprašoma pateikti mokėjimo kortelių duomenų. Visada išlikite budrūs.

O jeigu jau nukentėjote nuo sukčių – kuo greičiau užblokuokite kortelę ir apie tai praneškite policijai naudojantis elektroninių paslaugų portalu www.epolicija.lt“, – informuoja Virtualus patrulis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis