Nusikalstamos veikos pradžia siekia 2014-ųjų metų rudenį, kai į didžiules skolas įklimpęs vilnietis sugeneravo nusikalstamą planą, turėjusį jam iš skolų padėti išsikapstyti, tačiau jį įklampinusį ne tik į dar didesnių skolų liūną, bet ir baudžiamojo proceso peripetijas.
Tuo metu 37-nerius metus turėjęs sostinės gyventojas kreipėsi į vieną Šiaulių kredito uniją, prašydamas suteikti 81 093 eurų paskolą, nurodydamas, kad ji reikalinga vikšriniam ekskavatoriui „Caterpillar 3230“ pirkti, kurį jis planuoja nuomoti ir iš to gauti pajamų.
2015 metų sausį vyrui paskola buvo suteikta, o kaip paskolos garantas kredito unijai įkeistas vilniečio perkamas traktorius. Po šešių periodinių paskolos dengimo įmokų, sudariusių 2023 eurus, paskolos grąžinimas ėmė strigti, o sostinės gyventojas uniją pradėjo maitinti pažadais, kad netrukus į jo sąskaitą įplauks pinigai ir tada jis tikrai padengs didelę skolos dalį. Tačiau unija daugiau nesulaukė nė vieno įnašo. Skolininkui nevykdant įsipareigojimų, 2016 m. vasarą buvo pradėti skolos išieškojimo veiksmai.
Pasirodo, paskolos paraiškoje vilnietis nenurodė savo turimų finansinių įsipareigojimų, taip patvirtindamas, kad jų neturi.
Paaiškėjo, kad vyras negauna pajamų, todėl kilo įtarimas, kad paskolos prašytojas savo paraiškoje kreditui gauti bus galimai suklastojęs dokumentus apie savo darbo santykius Jungtinės Karalystės bendrovėje NORTECH bei gaunamas mėnesines 4600 svarų pajamas ir unijai pateikęs melagingus duomenis. Prielaidą apie klastotę leido daryti jo pateikta darbo sutartis ir darbdavio charakteristika, kurioje rašoma, jog jis yra atsakingas, įmonei lojalus darbuotojas. Jos abi buvo surašytos tą pačią dieną, t. y., dieną, kai vyras buvo priimtas į darbą. Taigi dokumentų turinys ir datos prieštaravo vienas kitam ir neturėjo loginio atitikimo.
Į dienos šviesą išlindo ir dar viena aplinkybė – pasirodo, paskolos paraiškoje vilnietis nenurodė savo turimų finansinių įsipareigojimų, taip patvirtindamas, kad jų neturi. O realiai jis turėjo didžiulį skolų šleifą. Ir ši aplinkybė paaiškėjo tik tada, kai uniją pasiekė pranešimas apie vilniečio santuokos nutraukimo bylos iškėlimą teisme, kuriame buvo nurodyta, kad vyras įvairiems kreditoriams turi finansinių įsipareigojimų, kurių bendra suma viršija 143 265 eurus.
Po unijos kreipimosi į policiją, Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą, kurio metu buvo nustatyta, kad vilnietis, siekdamas gauti paskolą iš kredito unijos, pateikė ne vieną suklastotą dokumentą – jau minėtą darbo sutartį ir pažymą apie gaunamas pajamas, gyvenamųjų patalpų nuomos sutartį (kadangi jam, norit gauti kreditą, reikėjo gyventi Šiauliuose), jo kilnojamo turto, t.y, vikšrinio ekskavatoriaus, vertinimo ataskaitą.
Realiai toks traktorius iš viso neegzistavo. Tai buvo virtualus daiktas, sukurtas klastojant dokumentus – suklastojus vokiečių kalba parengtą vikšrinio ekskavatoriaus pirkimo-pardavimo sutartį
Realiai toks traktorius iš viso neegzistavo. Tai buvo virtualus daiktas, sukurtas klastojant dokumentus – suklastojus vokiečių kalba parengtą vikšrinio ekskavatoriaus pirkimo-pardavimo sutartį, buvo sukurta iliuzija, neva, ekskavatorių „Caterpillar 3230“ iš Vokietijos bendrovės įsigijo viena Lietuvos bendrovė. Neegzistuojanti savaeigė 2013 m. liepą sėkmingai buvo įregistruota Lietuvos Respublikos traktorių, savaeigių ir žemės ūkio mašinų bei ir jų priekabų registre. Ir tą padarė Vilkaviškio rajono savivaldybės Žemės ūkio skyriaus darbuotoja, kuri ją įregistravo ir registracijos dokumentus išdavė, net nepasivarginusi pasižiūrėti į registruojamą technikos priemonę ir įsitikinti jos egzistavimu. Dėl to jai dabar teks stoti prieš teismą dėl tarnybinių pareigų neatlikimo ir dokumentų klastojimo.
Netrukus po mistinio ekskavatoriaus įregistravimo paskolą gauti planavęs vyras paprašė savo 45-erių metų pažįstamo vilniečio, kad šis už 1000 eurų atlygį minėtą ekskavatorių fiktyviai nupirktų.
Paskolą gavęs vilnietis, siekdamas nuslėpti savo nusikalstamos veikos pėdsakus, su vienos įmonės direktoriumi sudarė fiktyvią neegzistuojančio vikšrinio ekskavatoriaus „Caterpillar 3230“ nuomos sutartį
Jis buvo įregistruotas šio draugo įmonės, kuri realiai nevykdė jokios veiklos ir planų dėl jos vykdymo net neturėjo, vardu. Po to ši savaeigė transporto priemonė buvo fiktyviai parduota paskolos gavimo iniciatoriui, kad jis galėtų ją įkeisti kredito unijai. Tokiais savo veiksmais padėdamas draugui vykdyti nusikalstamą veiką, jis pateko į Baudžiamojo kodekso dispoziciją ir dabar už dokumentų klastojimą bei bendrininkavimą bus patrauktas baudžiamojon atsakomybėn.
Paskolą gavęs vilnietis, siekdamas nuslėpti savo nusikalstamos veikos pėdsakus, su vienos įmonės direktoriumi sudarė fiktyvią neegzistuojančio vikšrinio ekskavatoriaus „Caterpillar 3230“ nuomos sutartį, o vėliau buvo suklastoti ir šeši kasos išlaidų orderiai apie, neva, padarytus mokėjimus už nuomą. Dėl dokumentų klastojimo minėtos įmonės vadovui dabar teks taip pat stoti prieš teismą.
Šioje visoje istorijoje neatsirado nė vieno žmogaus, realiai mačiusio paskolos garantu tapusį ekskavatorių. Tik paskolos gavėjas tvirtina, kad ši savaeigė egzistuoja ir šiuo metu išnuomota kažkokiai, ir vėl mistinei, Lenkijos bendrovei, kurios nei pavadinimas žinomas, nei su ja nuomos sutartis sudaryta.