Kalėjimai kratomi vis dažniau – įkliūna ne tik kaliniai, bet ir darbuotojai

Kalėjimų departamento pareigūnai, siekdami užkardyti neteisėtą daiktų ir reikmenų įnešimą, laikymą, perdavimą ar bandymą juos perduoti laisvės atėmimo vietose laikomiems asmenims, Lietuvos įkalinimo įstaigose kasmet atlieka per 40 tūkstančių patikrinimų, kratų.
Kalėjimų departamento pareigūnai atlieka kratą Pravieniškių pataisos namuose
Kalėjimų departamento pareigūnai atlieka kratą Pravieniškių pataisos namuose / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

Kaip rašoma Kalėjimų departamento pranešime spaudai, vien šiemet patikrinimų metu rasta virš 200 duriančių, pjaunančių daiktų, 75 litrai alkoholio, apie 600 g narkotinių medžiagų, virš 1 600 mobiliojo ryšio telefonų.

2018 m. gegužės 16 d. Pravieniškių pataisos namų-atvirojoje kolonijoje surengta bendroji krata, kurios metu daugiau nei 100 Kalėjimų departamento pareigūnų tikrino nuteistųjų gyvenamąsias, bendro naudojimo ir kitas patalpas, asmeninius daiktus, narkotikų paieškai buvo pasitelktas tarnybinis šuo. Viso patikrinta beveik 200 nuteistųjų.

Kratos metu nuteistųjų gyvenamųjų patalpų grindyse, pasivaikščiojimo kiemeliuose rastos slėptuvės, kuriose buvo paslėptos adatos, skirtos tatuiruotėms daryti, ryšių priemonės, alkoholio raugo talpos, švirkštai, užpildyti galimai narkotinėmis medžiagomis. Pradėti 6 ikiteisminiai tyrimai dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis.

Įkalinimo įstaigose aktyviai vykdomos prevencinės veiklos, daugėja kratų. Pvz. 2018 m. gegužės 11 d. buvo pradėti du ikiteisminiai tyrimai pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 260 str. „Neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėtas disponavimas labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu“: į Pravieniškių pataisos namų-atvirąją koloniją grįžęs nuteistasis, kuriam suteikta teisė vykti be sargybos (palydos) už pataisos įstaigos ribų, kišenėje atsinešė žiebtuvėlius. Paaiškėjo, kad jų uždegimo mechanizmas buvo išardytas, o viduje aptiktas neaiškios kilmės skystis, įtariama, kad narkotinė ar psichotropinė medžiaga.

Tą pačią dieną Kybartų pataisos namų pareigūnai, patikrinę nuteistajam perduotus daiktus ir juos peršvietę rentgeno aparatu, dvigubame puodo dugne rado mobiliojo ryšio telefonus ir, kaip įtariama, narkotines medžiagas.

Tikrinami ir darbuotojai

2018 m. gegužės 12 d. Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos kriminalinės žvalgybos pareigūnai, patikrinę į įstaigą įeinančius pareigūnus ir darbuotojus, sveikatos priežiūros tarnybos bendrosios praktikos slaugytojos rankinėje rado ir paėmė 2 mobiliojo ryšio telefonus be SIM kortelių. Moteris patraukta administracinėn atsakomybėn pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 226 str., kuriame numatyta, kad už neteisėtą daiktų ir reikmenų įnešimą, perdavimą ar bandymą juos perduoti laisvės atėmimo vietose, sulaikytųjų sulaikymo vietose laikomiems asmenims arba neteisėtas daiktų ir reikmenų gavimą iš šių asmenų skiriama bauda nuo penkių šimtų iki vieno tūkstančio trijų šimtų eurų.

Dėl įvykio Pravieniškių pataisos namų – atvirosios kolonijoje pradėtas tarnybinis patikrinimas.

Kalėjimų departamento direktorius Robertas Krikštaponis akcentuoja, kad ypatingas dėmesys dabar ir ateityje bus skiriamas kovai su asmenimis, kurie bando neteisėtai įnešti daiktus ar reikmenis nuteistiesiems.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų