Atvykus ugniagesiams, namo viduje iš tikrųjų jautėsi dūmų kvapas, tačiau degimo požymių matyti nebuvo. Gelbėtojai apžiūrėjo kaminą, išvėdino patalpas.
Nustatyta, kad kamine degė suodžiai. Pastatas medinis ir mūrinis, 1 aukšto, su mansarda 13×5 m, stogas dengtas bitumine danga. Dūmų detektorius įrengtas.
23.02 val. į Kėdainių priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą atvyko pati minėto namo savininkė ir pranešė, kad įkaito šildomos sienelės ortakių durelės, nors krosnies nekūrė. Gaisro požymių nebuvo, dėl saugumo pabudėta, kol temperatūra pradėjo kristi.
Perspėja gyventojus
Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiams gelbėtojams dažnai tenka gesinti tokius gaisrus, kuomet dūmtraukiuose dega suodžiai.
„Prasidėjus šildymo sezonui norime patarti gyventojams, kaip saugiai šildyti savo gyvenamuosius būstus. Žmonėms prieš kūrenimo sezoną turėtų pasitikrinti dūmtraukius, ar nėra įskilimų, įplyšimų. Apžiūrėti reikia sieneles, pro kurias dažnai skverbiasi dūmai.
Taip pat žmonės neturėtų palikti mažamečių vaikų be priežiūros, kuomet šildomos patalpos krosnimi. Reikėtų nedžiovinti batų, drabužių ant krosnių. Žinoma, tai labiau aktualu kaimuose gyvenantiems žmonės, tačiau tai yra gana dažnas pažeidimas“, – pataria ugniagesiai gelbėtojai.
Turi saugotis
Žmonės turi rūpintis savo ir savo gyvenamojo būsto saugumu, mat tik nuo to priklauso ir jų pačių saugumas.
„Negalima kurti krosnių naudojant degiuosius skysčius, negalima laikyti degių medžiagų arti krosnies. Šalia krosnies negalima sandėliuoti malkų. Optimalius atstumas yra bent vienas metras nuo krosnies. Prie krosnies reikėtų patiesti skardos lapą, kad netyčia iškritusios žarijos nepadegtų gyvenamojo būsto“, – sako ugniagesiai.