taip pat skaitykite:
Policijos akiratyje dar nuo kaip 1999-ųjų metų esantys Kauno Kamuoliniai įvardinti kaip pavojingiausios formos organizuota nusikalstama grupė.
Puikiai policijos veiklos metodus išmanantys, savo komunikaciją šifruojantys ir inovatyvius kontržvalgybos metodus naudojantys nusikaltėliai ilgus metus buvo galvos skausmas teisėsaugai.
„Jie naudoja pakankamai daug konspiracijos priemonių, kad jų neteisėta veika nebūtų užfiksuota, kad jos negalėtume dokumentuoti, todėl tyrimas užtrunka“, – aiškino generalinis komisaras Linas Pernavas.
Jam antrino Kriminalinės policijos biuro viršininko pavaduotojas Andžejus Roginskis, pabrėžęs – viena yra žinoti apie nusikalstamą veiką, visai kas kita – galėti ją įrodyti.
Mirtinas smūgis
Dvejus metus planuotą operaciją policija įgyvendino ankstų antradienio rytą, joje dalyvavo per 300 policijos pareigūnų.
„Dėl nusikalstamos grupės pavojingų veiksmų operacijoje dalyvavo antiteroristinės operacijų rinktinės „Aras“ kovotojai, kitos spec. policijos pajėgos, kaip Vilniaus rinktinės mobili kuopa ir Lietuvos kelių policijos tarnyba“, – apie operaciją pasakojo A.Roginskis.
Anot jo, slapta operacija pradėta ankstų rytą, vienu metu buvo sulaikyta 19 asmenų, tarp jų ir grupuotės vadeiva Giedrius Janonis, pravarde Kamuolys.
„Jie tikėjosi ramiai gyventi, kuomet ankstų rytą buvo pasibelsta į namus, jie tikrai to nesitikėjo ir buvo žaibiškai sulaikyti“, – kalbėjo A.Roginskis.
Kadangi nusikaltėlių veikla vykdyta ne vienoje valstybėje, veiksmai koordinuoti kartu su kolegomis iš užsienio.
„Nuo vakar Lietuvos policijoje įkūrėme koordinacinį centrą operacijai, taip pat įsteigtas tam tikras operatyviosios pagalbos centras, kur dalyvavo Interpolo pareigūnai, analitikai ir mūsų specialistai. Šiuo metu jie taip pat atlieka savo darbą, vykdo atitinkamus specifinius veiksmus“, – sakė A.Roginskis.
Kamuolinių turtai
Anot pareigūnų, Kamuolinių turtai vertinami milijonais, sulaikymų metu jų namuose rasta didžiulės sumos grynųjų pinigų.
„Dar šiek tiek daugiau apie daiktus, operacijos metu rasta nemažai šaunamųjų ginklų, tokių pavojingų ginklų kaip kalašnikovo, UZI automatai. Mūsų specialistai dirba, vertina tam tikrą nusikalstamu būdu įgytą turtą, kuris buvo įteisinamas arba siekiama jį įteisinti, – pasakojo A.Roginskis. – Paimta nemažai prabangių automobilių, tokie kaip „Tesla“, S klasės „Mercedes“, „Porsche“, jie yra didelės vertės.“
Kratų metu taip pat aptikta daugybė papuošalų, laikrodžių, kailinių. Nekeista, nes dar 2014-aisiais kamuolinių vadeivos buvo sulaikyti Vokietijoje, ten jie apkaltinti organizavę vagystes iš prabangių parduotuvių.
Apie sulaikymo metu rastus kailinius paklaustas vienas šioje srityje dirbantis, tačiau savo vardo saugumo sumetimais nepanoręs minėti ekspertas, pamatęs kratų metu rastus kailinius, iš pradžių neteko žado.
„Čia lūšis, ką tu! Ant fotelio guli lūšis, Ala Pugačiova tokius pirko už 100 tūkst. dolerių“, – sakė jis.
Tiesa, kiek vėliau, geriau įsižiūrėjęs į nuotraukas, nustatė, kad tai ne aukščiausios rūšies lūšies kailiniai, beje, dar ir panešioti ir greičiausiai vogti iš kokio nors lombardo, Lietuvoje tokius pats bandytų realizuoti už mažiausiai 22 tūkst. eurų.
„Lietuvoje tokių net nenusipirksi. Va tie balti su taškais – lūšis. Lietuvoje niekas nepardavinėja. Čia skirta rusų rinkai. Čia nėra pati geriausia lūšis, ją pirktų kokia žvaigždutė, norinti pamėgdžioti Alą Pugačiovą. Manau, Rusijoje šie kailiniai kainuotų 40-50 tūkst. eurų“, – kalbėjo ekspertas.
Kiti kailiniai, anot jo, sunešioti ir nėra labai prabangūs, tik vieni kailiniai jam priminė sabalo kailį, jų kaina rinkoje siekia apie 30 tūkst. eurų.
„Dar čia turbūt audinės užsienyje, ypač Rusijoje, turi savo kainą, kainuos 10, 12, 15 tūkst. eurų“, – aiškino ekspertas.
Nuotraukose taip pat matomi „Patek Philippe“ firmos šveicariški laikrodžiai, jų kainos internete svyruoja nuo maždaug 10 tūkst. eurų, tačiau brangiausių kainos kyla net iki beveik 300 tūkst. eurų.
Tarp Kamuolinių turtų besimėtančius laikrodžius internete galima rasti už 14 tūkst. eurų.