R.D. teismui buvo perduotas dėl priverčiamųjų medicinos priemonių taikymo, nes 2016–2017 m. įtraukė nepilnamečius ir mažamečius asmenis girtauti, seksualiai prievartavo ir nesunkiai sutrikdė jų sveikatą, rašoma Kauno apygardos teismo pranešime spaudai.
Atsižvelgęs į teismo psichiatrinės–psichologinės ekspertizės išvadą, R.D. konstatuotą susirgimą, negalėjimą suprasti savo veiksmų esmės ir jų valdyti, teismas padarė išvadą, kad baudžiamo įstatymo uždraustas veikas jis padarė būdamas nepakaltinamas.
Teismas nustatė, kad minėtas asmuo yra nepakaltinamas ir šiuo metu, todėl pagal psichiatro rekomendacijas, atsižvelgęs į padarytų veikų ir asmens pavojingumą aplinkiniams, teismas jam pritaikė priverčiamąsias medicinos priemones – skyrė stacionarinį stebėjimą bendro stebėjimo sąlygomis specializuotoje psichikos sveikatos priežiūros įstaigoje – Rokiškio psichiatrijos ligoninėje.
Nukentėjusiųjų atstovų pagal įstatymą civilinius ieškinius teismas paliko nenagrinėtus, nes asmeniui esant nepakaltinamam, t.y. nesant kaltės, žalos atlyginimas negalimas.