Klastotojai turėjo pasigaminę klišes, presą, o pinigus spausdino rašaliniu spausdintuvu. Taip pat bute rasta hologramų, kitų klastotoms kupiūroms reikalingų medžiagų.
Kaip jau rašė 15min.lt, įtariamasis Algimantas, gimęs 1976 m., sulaikytas laiptinėje, išeinantis iš buto. Jo drabužių kišenėje buvo rastas paketas su 100 vienetų, kaip įtariama, padirbtų eurų (50 eurų vertės nominalai).
Bute dar aptikta suklastotų eurų, kurių nominali vertė – 13 tūkst. Taip pat rasta 20 tūkst. vertės tikrų eurų bei dolerių kupiūrų.
Algimantas yra teistas 2013 m. už disponavimą narkotikais. Jis niekur nedirba, teigia uždarbiavęs Anglijoje. Jis turi 11 sąskaitų, sklypų, automobilį. Visa tai buvo areštuota. Taip pat areštuota kito įtariamojo sąskaita.
Buto šeimininkas Giedrius, gimęs 1967 m., neteistas, niekur nedirbantis ir turi poligrafo profesiją.
Kauno apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Donatas Puzinas sakė, kad įtariamiesiems penktadienį skirtas suėmimas: „Buto, kur rasta klastočių gamybos įranga, šeimininkas suimtas 1 mėnesiui, kitas įtariamasis – 2 mėnesiams.“
Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalistinių tyrimų valdybos Objektų kriminalistinio tyrimo skyriaus viršininkas Dalius Suslavičius sakė, kad kauniečių pagamintuose euruose nėra vandens ženklų, euro ženkliuko, nominalas 50 iš violetinės kinta į žalią. Tikrinant su ultravioletiniais spinduliais, nesimato, kad tai klasotės, kupiūros turi reljefą.
Kaip sakė Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos viršininkė Rima Zieniuvienė, šalyje šiuo metu atliekami 144 tyrimai dėl paimtų netikrų eurų. Jų šiemet rasta 169. Populiauriausios 50 ir 20 nominalo klastotos kupiūros.
Kauno apskrities vyriausiame policijos komisariate buvo sudaryta patyrusių policijos tyrėjų grupė, kuri intensyviai dirbo vykdydama kriminalinės žvalgybos ir ikiteisminio tyrimo veiksmus.