Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2018 01 23 /16:05

Kaune moteris gąsdino paskui sekiojantys mažamečiai: nusitaikė į rankines

„Per jauni, kad pavyktų, tačiau, turėdami tiek daug praktikos, greitai išmoks“, – taip apie du vagiliauti nusiteikusius mažamečius atsiliepė vienas kaunietis. Mažieji nusikaltėliai buvo nusitaikę į jo mamos rankinę, tačiau liko nieko nepešę. Informacija apie itin jauno amžiaus potencialius vagišius netruko pasklisti internetinėje erdvėje. Pasirodo, žinomi šie berniukai ir policijai.
Kauno policija
Kauno policija

Sausio 16 d. vieno kauniečio „Facebook“ paskyroje pasklido vaizdo įrašas, kuriuo pasidalijo ne vienas šimtas internautų. Jame, užfiksuotame Kauno Kuršių gatvėje veikiančios „Iki“ parduotuvės vaizdo stebėjimo kamerų, nufilmuoti du vietoje nenustygstantys berniukai, įdėmiai stebintys kiekvieną praeinančią pirkėją su rankine. Paviešindamas vaizdo įrašą, kaunietis informavo: „Šitie du pacaniukai bandė iš mano mamos atimti rankinę. Nepavyko. Netrukus grįžus namo, per langą ji pamatė, kaip tie patys seka paskui kitą moterį ir bando atimti iš jos rankinę. Tad jei pamatysite šiuos snarglius, žinokite, ko tikėtis. Panašu, kad tie patys yra užpuolę ir jaunesnius už save.“

Į šį įrašą sureagavo ir Kauno apskrities bendruomenės pareigūnai. Savo „Facebook“ paskyroje jie padėkojo pilietiškam, apie galimai nusikaltimus linkusius daryti mažamečius informavusiam asmeniui, ir patikino, kad moteris persekioję vaikai – atpažinti ir sulaikyti. Neilgai trukus tiek kauniečio, tiek Kauno apskrities bendruomenės pareigūnų įrašai iš „Facebook“ dingo: visgi potencialūs vagys – nepilnamečiai, kurių teises itin gina įstatymai.

Bendraudamas su 15min, vaizdo įrašą paviešinęs, o vėliau jį pašalinęs kaunietis pabrėžė, kad problema dėl šių jaunų vagišių – opi. Pasak jo, yra ir daugiau atsiliepimų apie minimų jaunuolių „žygdarbius“.

„Jie, kiek man žinoma, Baltų pr. užpuolė du vaikus, kurie baisiai persigando. Kaip supratau iš policijos pareigūnų, ne pirmą kartą Šilainiuose prisidirba. Vienam 12, o kitam – 14 metų. Mano mama tąkart nukentėjo tik morališkai. Tie vaikai dar šiek tiek per jauni tam, kad jiems pavyktų. Bet kai tiek praktikos turi, greitai išmoks“, – teigė vyras.

Kauno apskrities policija patvirtino, jog šie berniukai pareigūnams yra žinomi. Sausio 17 d. buvo gauta informacija, kad du nepilnamečiai Kaune, Šilainiuose esančiame prekybos centre, galimai ketinę įvykdyti vagystę, yra sulaikyti parduotuvės apsaugos darbuotojų.

Dėl įvykdyto administracinio nusižengimo, numatyto Administracinių nusižengimų kodekso 108 straipsnyje (Smulki vagystė, sukčiavimas, turto pasisavinimas ar iššvaistymas), surinktus dokumentus žadėta perduoti Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriui. Pasak Kauno apskrities policijos, prasižengę nepilnamečiai buvo perduoti globėjams.

Sausio 17 d. buvo gauta informacija, kad du nepilnamečiai Kaune, Šilainiuose esančiame prekybos centre, galimai ketinę įvykdyti vagystę, yra sulaikyti parduotuvės apsaugos darbuotojų.

Už vagystę, sukčiavimą, turto pasisavinimą ar iššvaistymą, kai pagrobto, įgyto, pasisavinto ar iššvaistyto turto vertė neviršija trijų bazinių bausmių ir nuobaudų dydžio, remiantis Administracinių nusižengimų kodeksu, skiriama bauda nuo 90 iki 300 eurų.

„Kauno apskrities policija dėkoja pilietiškiems gyventojams už teikiamą informaciją ir primena, kad visuomet apie pastebėtus galimai daromus teisės pažeidimus informuotumėte bendruoju pagalbos telefonu 112“, – paprašė Kauno apskrities policijos atstovė spaudai Justina Kazragytė.

Galbūt nuo šių mažųjų nusikaltėlių yra nukentėjęs ir pats prekybos centras „Iki“?

„Pasiteiravome darbuotojų, bet jie negali įvardyti, kad šiuo metu yra tokia problema“, – patikino UAB „Palink“ įmonės viešųjų ryšių vadovė Berta Čaikauskaitė.

Kauno miesto savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vadovė Eglė Andriuškienė apie konkrečius nepilnamečius ir jų padarytus nusikaltimus kalbėti negali, tačiau pateikė bendro pobūdžio informaciją apie mažamečių nusikalstamumo lygį. Pasirodo, tokio amžiaus vaikų nusikaltimai – dažnas įvykis.

„Beveik kasdieną gauname po 2-3 pranešimus apie mažamečių vaikų (iki 14 m.) padarytus nusikaltimus ar administracinius nusižengimus. Tokio amžiaus asmenims baudžiamoji atsakomybė už nusikaltimus ar baudžiamuosius nusikaltimus nėra taikoma. Gali būti taikoma auklėjimo priemonė, tačiau tik už Baudžiamajame kodekse numatytas pavojingas veikas. Jei nusikaltimas nėra pavojingas, ikiteisminis tyrimas tokio amžiaus asmenų ir jaunesnių atžvilgiu nutraukiamas ir atsiunčiamas mums.

Pasitaiko ir chuliganizmo bei plėšimo atvejų. Gauname informacijos ir apie vaikų padarytus administracinius nusižengimus. Tuomet Vaiko teisių apsaugos skyrius susisiekia su šeima ir sprendžia dėl pagalbos priemonių vaikui teikimo. Tėvams tokiu atveju taikoma administracinė atsakomybė už netinkamą tėvų valdžios panaudojimą arba valdžios nepanaudojimą. Šią atsakomybę taiko ikiteisminio tyrimo pareigūnai, jei jie pirmieji gavo informaciją (o dažniausiai taip ir būna), arba Vaiko teisių apsaugos skyrius„, – patikino E.Andriuškienė.

Tėvai ar įstatyminiai vaiko atstovai privalo atlyginti nukentėjusiems asmenims padarytą žalą. Tačiau itin dažnai pasitaiko atvejų, kai žala yra pakankamai nedidelė (siekia iki 10 eurų).

Pasak jos, taip pat tėvai ar įstatyminiai vaiko atstovai privalo atlyginti nukentėjusiems asmenims padarytą žalą. Tačiau itin dažnai pasitaiko atvejų, kai žala yra pakankamai nedidelė (siekia iki 10 eurų).

“Reikia pabrėžti, kad nė vienas vaikas nėra beglobis. Kiekvienas jų turi įstatyminį atstovą (tėvą, globėją, rūpintoją, šeimyną, globos instituciją ir pan.), taigi tas asmuo ir atsako už vaiko padarytą žalą (atlygina nuostolius). Taip pat šis asmuo privalo užtikrinti tinkamą vaikų elgesį visuomenėje. Kaip minėjau, negebant to užtikrinti, įstatyminiams atstovams taikoma administracinė atsakomybė.

Vaikams teikiama pagalba. Jei pagalbos priemonės nėra veiksmingos, jų elgesys svarstomas Vaikų gerovės komisijoje, sprendžiamas klausimas dėl minimalios priežiūros priemonės (-ių) taikymo: įpareigojimas lankyti mokyklą, vaikų dienos centrą, psichologo/psichoterapeuto konsultacijas ir t.t. O jei šios nėra veiksmingos – išskirtiniais atvejais ir vidutinio poveikio priemonės: socializacijos centrą ir pan.“, – paaiškino Vaiko teisių apsaugos skyriaus vadovė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos