Kaune sudeginti 700 kilogramų kontrabandinio hašišo už 23,5 mln. litų

Trečiadienį Lietuvos muitinė Kaune sunaikino didžiausią institucijos istorijoje sulaikytą narkotikų siuntą. Daugiau nei 700 kg hašišo buvo sudeginta didelės kaitros krosnyje, priklausančioje bendrovei „Palemono keramika”.
Narkotikų naikinimas
Narkotikų naikinimas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Rekordinė narkotikų kontrabandos siunta buvo sulaikyta šių metų gegužės 12 d. Lavoriškių kelio poste. Hašišas buvo aptiktas vilkike, kuris deklaravo į Baltarusiją gabenantis daržoves ir vaisius. Apytikslė kontrabandos vertė juodojoje rinkoje – 23 mln. 500 tūkst. litų.

Narkotikai Lietuvoje deginami pirmą kartą

„Nuo 2010 metų stipriai padidėjo kontrabandinių narkotikų srautas – praėjusiais metais buvo sulaikyta 400 kg hašišo siunta, o gegužę, konfiskavus dar 700 kg šių narkotikų, saugyklose nebeliko vietos jų laikymui“, – teigė Lietuvos muitinės departamento generalinio direktoriaus pavaduotojas Vygantas Paigozinas.

Būtent dėl šios priežasties pirmą kartą Lietuvos muitinės istorijoje imtasi narkotikų deginimo operacijos. V.Paigozino teigimu, jei kontrabandinių narkotikų tranzitas per mūsų šalį tęsis tokiais pat kiekiais, panašių operacijų galima tikėtis ir dažniau.

Lietuvos muitinės duomenimis šiuo metu yra sulaikytas didžiausias kiekis hašišo, anksčiau pasitaikydavo nemažai cheminių narkotikų – amfetamino ir metamfetamino.

Hašišas degė beveik 1 000 laipsnių krosnyje

„Hašišas yra deginamas didelės kaitros krosnyje, kurios temperatūra siekia 900–1000 laipsnių, tokios aukštos temperatūros reikia išdegti plytoms, – pasakojo „Palemono keramikos” direktorius Povilas Drulia. – Ši narkotikų siunta sudaro tik 5 procentus paros kuro.“

P.Drulios teigimu, jų fabrikas ne pirmą kartą bendradarbiauja su valstybinėmis institucijomis, padedant jiems atsikratyti kontrabandos. Iki šiol fabrike yra tekę deginti tabaką ir alkoholį.

Krosnys paprastai kūrenamos biokuru, o hašišo pelenai, susimaišę su paprastais, kasdien naudojamo biokuro pelenais, bus išmesti specialiuose karjeruose.

Mokomės iš užsienio valstybių patirties

Narkotikų deginimas nėra naujiena kitose, dažnai su narkotikų kontrabanda susiduriančiose, šalyse.

Tokios narkotikų atsikratymo operacijos nuolat vykdomos Peru – čia dažniausiai deginamas kokainas. Taip pat narkotinės medžiagos yra deginamos Afganistane, kuriame iš aguonų išgaunama daug opijaus, iš kurio vėliau galima gaminti heroiną.

Kolumbija, kuri yra laikoma viena didžiausių narkotikų tiekėjų pasaulyje, į kovą su narkotikų tiekėjais taip pat stojo apsiginklavusi ugnimi – anksčiau čia būdavo padegamos pačios narkotinių medžiagų plantacijos. Dabar šios operacijos sustabdytos, nes nustatyta, jog jos labai kenkia vietiniams žemdirbiams ir jų ūkiams.

VIDEO: Narkotikų naikinimo operacija

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų