Kauno prokurorai sieks įrodyti, kad nusikalsti nenaudinga – nori konfiskuoti beveik 0,5 mln. vertės turtą

Kauno apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroras birželio 29 dieną kreipėsi į Kauno apygardos teismą, prašydamas valstybės naudai konfiskuoti daugiau nei 450 tūkst. eurų vertės turtą iš vieno teisėsaugai žinomo asmens artimųjų.
Kauno apygardos prokuratūra
Kauno apygardos prokuratūra / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Kauno apygardos prokuratūros VIGS skyriuje tyrimas buvo pradėtas prieš metus, 2022 metų liepos mėnesį, gavus informacijos iš Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK), kad dviejų kauniečių valdomo turto bendra vertė neatitinka jų teisėtų pajamų ir šis skirtumas viršija 100 tūkst. eurų. Abi šios moterys artimais ryšiais susijusios su teisėsaugai žinomu kauniečiu.

Tyrimą dėl įtarimų sukėlusių turto įsigijimo aplinkybių atliko Kauno AVPK Kriminalinės policijos Turto tyrimo skyriaus pareigūnai, tyrimui vadovavo Kauno apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroras.

Kaip pranešimu spaudai skelbia Generalinė prokuratūra, tyrimo metu buvo aiškinamasi trijų nekilnojamojo turto objektų pajūryje, dar dviejų – Kauno rajone (kurių bendra vertė 178 tūkst. eurų), dviejų automobilių, kainuojančių apie 72 tūkst. eurų bei banko sąskaitose esančių 284 tūkst. eurų kilmė.

Pareigūnų surinkti duomenys leidžia manyti, kad oficialių šio turto savininkių gaunamų pajamų tokios vertės turtui įgyti nepakanka.

Civilinio turto konfiskavimo įstatymą, kuriuo siekiama sukurti prielaidas veiksmingiau kovoti su tokiais reiškiniais kaip organizuotas nusikalstamumas, korupcija ir savanaudiški nusikaltimai, Lietuvos Respublikos Seimas priėmė 2020 metais.

Civilinio turto konfiskavimo įstatyme įtvirtinta, jog sprendimą pradėti turto tyrimą priima prokuroras, nustatęs, kad yra pagrindas įtarti, kad asmenys turi neteisėtu būdu gauto, jiems nuosavybes teise priklausančio turto.

Konfiskuoti turtą leidžiama tik tuomet, jeigu jo vertė neatitinka asmens teisėtų pajamų ir šis skirtumas viršija 100 tūkst. eurų, o asmuo negali pagrįsti turimo turto teisėtumo.

Tokiu teisiniu reguliavimu siekiama, kad nusikalsti būtų nenaudinga.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai