Kaip rašoma Kauno rajono savivaldybės išplatintame pranešime spaudai, panašūs laiškai, kokio sulaukė savivaldybės administracija, dar praėjusių metų pabaigoje pasiekė įvairias redakcijas, o naujienų portaluose atsirado reportažai su grėsmingomis antraštėmis. Dėl neatsakingai paskleistos informacijos kai kurie tėvai ėmė panikuoti. Sunerimę žmonės buriasi į grupes ir patruliuoja naktimis. Panikos atgarsiai pasiekė net ir Prezidentūrą.
Iš tiesų, kaip tikina Kauno rajono valdžia, jokių konkrečių nusikalstamų veikų, susijusių su pasikėsinimu į vaikų saugumą, Užliedžių seniūnijoje neužregistruota.
Pareigūnai spėja, kad gyventojų baimė galėjo kilti nepagrįstai, geriems žmonėms pasiūlius pavėžėti tolimus atstumus nuo mokyklos einančius vaikus,.
Kauno apskrities policijos atstovė spaudai Justina Kazragytė teigė, kad policijos sistemoje registruojamų įvykių Užliedžių seniūnijoje nepadaugėjo, tačiau, reaguojant į gyventojų prašymus, sustiprintas policijos patruliavimas.
Kauno rajono savivaldybės administracija pavedė Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjai Irenai Marcinkevičienei informuoti Užliedžių seniūnijoje esančias ugdymo įstaigas apie situaciją. Įstaigų vadovams nurodyta pravesti pokalbius su tėvais. Kauno rajono savivaldybė ragina gyventojus būti aktyviais ir prisidėti prie saugios aplinkos kūrimo. Užliedžių seniūnijoje jau veikia 8 saugios kaimynystės grupės, tačiau jų galėtų būti ir daugiau.
Apie visus teisės pažeidimus arba įtartinus atvejus reikėtų pranešti policijai tel.112 arba Kauno r. savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjui Sergejui Lemziakovui (tel.:8 683 61376; sergejus.lemziakovas@krs.lt).
Gruodžio 20 dieną 15min rašė, jog Kauno rajono Užliedžių seniūnijoje bei Romainiuose pagausėjo nusikalstamų veikų. Bent jau taip tvirtino į redakciją besikreipę Užliedžių seniūnijos gyventojai.
Vienas po kito jie pranešinėjo apie vagystes iš namų, nuo automobilių dingusias padangas. Nė vienas gyventojas tikino nesijaučiąs saugus. Įtariamas bet kuris į miestelį užklydęs anksčiau nematytas žmogus. Paranoja pasiekė piką tuomet, kai nepažįstami asmenys ėmė vilioti vietos vaikus saldainiais ir siūlyti juos pavežti.