„Žiauriai noriu padėkoti pro šalį važiavusiems ugniagesiams ir padėjusiems užvesti mašiną. Ačiū vyrai!“ – socialiniame tinkle „Facebook“ parašė Lina.
Kartu ji pridėjo nuotraukas, kaip šeši Šiaulių ugniagesiai stumia užsikurti nenorintį VW.
Tokie poelgiai neabejotinai prisideda prie to, kad ugniagesiais Lietuvoje pasitiki 9 iš 10 gyventojų.
Ši trumpa žinutė sulaukė daug dėmesio iš tūkstančių žmonių, visi gyrė ugniagesių poelgį.
Kaip pasakojo patys merginai padėję Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 1-osios komandos 1-osios pamainos ugniagesiai, grįždami iš įvykio pamatė automobilį su įjungtais avariniais žibintais.
„Pasiteiravom, kas nutiko. Vienas iš mūsų sėdom į automobilį, o kiti nustūmėm jį į degalinę. Veikiausiai buvo mažai degalų, - sakė šios pamainos vadas Vitalis Tumėnas. - Bet mes visada dirbam iš širdies. Ir šį kartą nieko ypatingo nepadarėm."
Ragina ugniagesiams kelti atlyginimus
Vieni komentatoriai atkreipė dėmesį ir į vis dar egzistuojančius atlyginimų skirtumus tarp Vidaus reikalų sistemos pareigūnų.
„Ugniagesiai tai tokie pareigūnai, kurie daugiausiai dirba ir žiauriausiomis sąlygomis, ir dar kokių baisių vaizdų prisižiūri... bet mažiausiai iš visų uždirba ir mažiausiai iš visų dėl to verkia, ir dar neprašomi padeda kitiems, kaip šioje situacijoje!!! Gal galėtų kas nors perduot šitą žinutę Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui“, – socialiniame tinkle komentavo Artūras.
Spalio pradžioje Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas yra sakęs, kad skirtumai tarp policijos pareigūnų, Valstybės sienos apsaugos tarnybos darbuotojų ir ugniagesių atlyginimų yra nenormalūs.
Tiesa, kitų metų biudžete numatyta papildomų lėšų ugniagesių atlyginimams didinti, tam šiuo metu planuojama skirti 1,173 mln. Eur.
Ugniagesių profsąjungų atstovai tikina, kad jei vyriausybė nori išpildyti pažadą iki 2020 metų atlyginimą pakelti iki 1000 eurų, darbo užmokesčio fondui kitąmet reikia skirti 6,2 mln eurų.