Tarp nukentėjusiųjų – žymus Lietuvos futbolininkas Edgaras Jankauskas, Laisvės atėmimo vietų ligoninės direktoriaus pavaduotojas Renatas Juntonenas, iš jo namų buvo pagrobtas ginklas.
Byloje minimi asmenys nuteisti dėl 60-70 vagysčių, įvykdytų Vilniaus mieste 2008-2011 metais. Teismui buvo perduoti 29 asmenys, kaltinant įvykdžius apie 120 nusikaltimų, daugiausia vagysčių iš namų, butų, garažų. Tarp nukentėjusiųjų – taip pat Vilniaus Gedimino technikos universitetas, kelių remonto įmonė. Buvo vagiama kompiuterinė, buitinė technika, alkoholiniai gėrimai, ginklai. Kai kurie nukentėjusieji net nebuvo pranešę policijai apie vagystes.
„Šioje byloje buvo kaltinamos dvi grupuotės, nusikalstami susivienijimai. Vieną teismas pripažino ginkluotu susivienijimu, o kitos grupuotės grupuote teismas neįvardijo, nes mano, kad neužtenka duomenų, pripažinti ją nusikalstamu susivienijimu, ji įvardinta kaip organizuota grupė“, – žurnalistams sakė prokuroras Nėrijus Puškorius.
Prokuratūra įtaria, kad abiejų grupuočių nariai kai kada kartu darė nusikaltimus.
Nusikalstamos susivienijimo vadovas Ričardas Simonaitis kalės 12 metų, prokuratūra prašė skirti griežtesnę bausmę. Jis savo kaltę neigia, sako buvęs apkalbėtas. Nuteistasis nuosprendžio laukė laisvėje, jam paskirtas 15 tūkst. eurų piniginis užstatas.
Nusikalstamą susivienijimą organizavęs ir jam vadovavęs Ričardas Simonaitis nuteistas dvylikos metų laisvės atėmimo bausme. R.Simonaičiui talkinusiems nusikalstamo susivienijimo dalyviams Olegui Podberiozko, Andžejui Kirkevičiui, Vitalijui Laptevui, Jevgenijui Fomčenko ir Viačeslavui Baranovskiui teismas skyrė laisvės atėmimo bausmes nuo trejų metų iki septynerių metų.
Organizuotos grupės nariai Jaroslavas Vedrickis, Silvis Troščenkovas, Antanas Ambrasas, Stanislovas Oleškevičius, Andrejus Gvozdovičius ir Viktoras Prodanas nuteisti laisvės atėmimo bausmėmis nuo dvejų metų iki ketverių metų su turto konfiskavimu.
Taip pat laisvės atėmimo bausmėmis nuteisti R.Simonaičio vadovaujamam nusikalstamam susivienijimui nepriklausę asmenys: Tomas Meidus, Darius Petryla, Andrejus Ovdejenko, Aleksandras Uchovas, Sergejus Semionovas, Andrejus Sovalkovas, Andrejus Pataškinas, Andrejus Velijevas, Romualdas Lukoševičius, Tadeušas Mažolis ir Bogdanas Gaidukianecas.
Dalis įtariamųjų buvo sulaikyti 2012 metų sausį, kai vyko pagrobti vienos Vilniuje žinomo „Belmonto“ restorano savininką Anuprą Mišeikį, ketindami naudoti prieš jį fizinį smurtą bei prievartauti iš jo didelės vertės turtą.
Įtariama, kad nuo šios grupuotės, pareigūnų įvardintos kaip sostinėje veikusios „smauglių" susivienijimo atšakos, nukentėjo asmenys ir įmonės.
Teismas paskelbė, kad kai kuriems kaltinamiesiems skiriamos 2-12 metų laisvės atėmimo bausmės, konfiskuojamas turtas. Kai kurie kaltinamieji išteisinti. Trims vyrams, nuoširdžiai pripažinusiems kaltę, skirtos švelnesnės bausmės, nepaisant, kad jie įvykdė daug turto vagysčių.
Teisėja Laureta Ulbienė žurnalistams sakė, kad nuteistiesiems buvo skirtos švelnesnės bausmės, ne dėl jų kaltės užsitęsė bylos nagrinėjimas.
„Asmenys turi teisę į kuo trumpesnį bylos nagrinėjimą, noriu pažymėti, kad kaltinamieji nevilkino proceso, labai pažangiai dalyvavo posėdžiuose. Keitėsi teisėjų sudėtis, tekdavo bylą pradėti nagrinėti iš naujo, arba dėl teisėjų ar advokatų užimtumo mes negalėdavome skirti posėdžių. Teko atiduoti duoklę – švelninti bausmes“, – sakė L.Ulbienė.
Vėliau grupuotės vykdomos vagystės peraugo į kitus nusikaltimus – turto
prievartavimus, sukčiavimus.
Šią grupuotę teisėsaugos pareigūnai pavadino „Mokesčių inspekcija“ – nuo jos narių nukentėdavo nelegalia veikla užsiimantys asmenys: kontrabandinių cigarečių gabentojai, mokesčius slepiantys verslininkai ir pan.
Nukentėję asmenys bijodavo kreiptis pagalbos į pareigūnus – taip būtų išaiškėjusi jų nelegali veikla.
Vilniaus apygardos teismo nuosprendis nėra galutinis ir gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.