Klaipėdos regione veikusiai įmonei – įtarimai dėl apgaulės

Gyvenamųjų namų statyba užsiimanti Klaipėdos regione veikusi įmonė įtariama apgaulinga buhalterija, vykdyta nuo 2019-ųjų iki 2022-ųjų metų. Taip pat įtariama, kad įmonė galėjo klastoti Kadastrines bylas ir turto vertinimo ataskaitas.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai, o jį atlieka Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai.

Siekiant ikiteisminiame tyrime išsamiai atskleisti nusikalstamas veikas bei nustatyti veikas padariusius asmenis, 2022 m. kovo 8 d., dalyvaujant gausiam policijos pareigūnų būriui, vaikų teisių apsaugos specialistams, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnams, buvo atliktos 42 kratos Klaipėdos apskrityje. Jų metu išimti grynieji pinigai, sulaikyti 5 asmenys, kuriems įteikti pranešimai apie įtarimus bei atliktos jų apklausos. Vienam iš įtariamųjų paskirta kardomoji priemonė suėmimas. Ikiteisminio tyrimo metu apribota įtariamiesiems priklausančio turto nemažiau kaip už 100 000 eurų.

Ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys leidžia įtarti, kad įmonės direktorius, gim. 1978 m., veikdamas bendrai su buhalterines paslaugas teikiančios įmonės buhalteriu, dalies iš fizinių asmenų gautų grynųjų pinigų neapskaitydavo, ir taip veikiant, dalies už parduodamą nekilnojamąjį turtą gaunamų pajamų, ne mažiau kaip 250 000 eurų, nepateikė įmonės apskaitoje, nedeklaravo gautų pajamų bei neapskaičiavo ir nesumokėjo nuo jų priklausančių mokesčių, ne mažiau kaip 90 000 eurų.

Įtariama, kad įmonės vadovas pasitelkė matininko paslaugas teikiančios įmonės vadovą, kuris kadastrinėse bylose įrašydavo tikrovės neatitinkančius duomenis apie statinius žemės sklypuose, tai yra, kad sandorių sudarymo metu statinių žemės sklypuose nėra. Be to, pasitelkus turto vertinimo paslaugas teikiančios įmonės darbuotoją, šis asmuo turto vertinimo dokumentuose įrašydavo tikrovės neatitinkančią informaciją nurodydamas neteisingus duomenis apie pastatytų namų baigtumo procentą ir jų vertę. Tokiu būdu buvo klastojami oficialūs dokumentai.

Pastaraisiais metais, valstybiniu lygmeniu didelis dėmesys skiriamas „šešėlio" mažinimui ekonomikos, verslo ir finansų sistemose. Kryptingai dirbant ir analizuojant įvairias ekonomikos ir verslo sferas, nustatytos rizikingiausios veiklos sritys, kuriose pastebimi didžiausi „šešėlinės" ekonomikos reiškiniai. Kaip parodė Klaipėdos apskr. VPK ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos atliekamas ikiteisminis tyrimas, statybų sektoriuje, gali būti generuojamos didelės neapskaitytos piniginės lėšos, o turintys būti sumokėti valstybei mokesčiai yra slepiami.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų