Teisėsaugos pareigūnai prašo gyventojų būti budresniais, pasikalbėti su senyvo amžiaus artimaisiais, informuoti juos apie galimus nesąžiningų asmenų vizitus, bei priminti, jog, sulaukus įtartinų skambučių iš nepažįstamųjų ar jų vizitų, būtina nedelsiant pranešti pagalbos telefonu 112.
Tyrėjų duomenimis, dažniausiai senjorai iš pradžių sulaukia nepažįstamųjų moterų skambučių, kurių metu jos prisistato socialinėmis ar medicinos įstaigų darbuotojomis, nurodoma, jog jiems bus suteikta socialinė pagalba.
Vėliau į nukentėjusiųjų namus atėjusios dvi nepažįstamos moterys, kurias kai kurie nukentėjusieji apibūdina kaip tamsaus gymio, kurių vienai galėtų būti apie 40-50 metų, o kitai apie 20-30 metų, kalbina senjorus ir paduoda stambią pinigų kupiūrą prašydami grąžos ir taip pamato, kur nukentėjusieji laiko savo pinigus.
Tuomet viena iš atėjusių nepažįstamųjų toliau kalbina nukentėjusįjį, o kita – pasisavina pinigus.
Nuo 2022 m. gruodžio mėn. iki 2023 m. balandžio 19 d. iš viso pradėta 10 ikiteisminių tyrimų dėl tokio pobūdžio nusikalstamų veikų, kurios numatytos LR BK 178 str. („Vagystė“).
Nuo 2023 m. kovo 1 d. Klaipėdos mieste pradėti 6 tokie ikiteisminiai tyrimai. Tyrimus organizuoja ir jiems vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokurorė.
Šiuo metu turimais duomenimis, viena iš didžiausių pasisavintų sumų – 9850 eurų, dar viena nukentėjusioji prarado 6660 eurų. Kitais atvejais pareiškėjai neteko nuo 400 iki 800 eurų.
Policijos pareigūnai neatmeta galimybės, jog panašios nusikalstamos veikos galėjo būti įvykdytos ir kituose apskrities miestuose.
Turinčius informacijos ar atpažinusius galimas įtariamąsias, prašome nedelsiant skambinti tel. 870060712 arba rašyti el. paštu: kristina.bendike@policija.lt