Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų tyrimo valdybos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo skyriaus Operatyvaus reagavimo poskyrio pareigūnai, dirbdami pagal tikslinę policinę priemonę dėl kišenvagysčių išaiškinimo ir užkardinimo Vilniaus mieste, gruodžio 19 d. apie 17 val. su įkalčiais sulaikė dvi romų tautybės moteris – ankščiau penkis kartus teistą M.A. (gim. 1961 m.) ir ankščiau keturis kartus teistą K.B. (gim. 1959 m.).
Šios moterys, sostinės pareigūnams žinomos kaip kišenvagės, buvo sulaikytos nusikaltimo vietoje. Vilniaus stotyje iš į 19-to maršruto autobusą įlipančios pilietės įtariamosios slapčia pavogė piniginę su pinigais, asmens dokumentais ir banko mokėjimo kortelėmis.
Sulaikytosios veikė pagal kišenvagystėms būdingą schemą, kuri kišenvagių žargonu vadinama „ant įsėdimo“: šalia prekybos vietų kišenvagiai stebi atsiskaitymus grynaisiais pinigais ir piniginių turinį, pasirenka galimą vagystės objektą (auką), vėliau pasirinktą asmenį stebi ir jį seka, o jam lipant į visuomeninį transportą vienas iš nusikaltimo dalyvių profesionaliai ištraukia piniginę iš ankščiau nužiūrėtos laikymo vietos ir nedelsdamas ją perduoda savo bendrininkui, kuris stengiasi kuo skubiau pasišalinti iš nusikaltimo vietos.
Abi įtariamąsias „atsitraukimo“ metu sulaikė Nusikaltimų nuosavybei tyrimo skyriaus Operatyvaus reagavimo poskyrio pareigūnai, jos pristatytos į Vilniaus m. trečiąjį policijos komisariatą, kuriame pradėtas ikiteisminis tyrimas. Viena iš sulaikytų maskavimuisi naudojo peruką, kuris stipriai pakeisdavo moters išvaizdą. Pareigūnai turi pagrindo manyti, kad įtariamosios M.A. ir K.B. galėjo padaryti ir daugiau analogiškų nusikaltimų, todėl nukentėjusius nuo šių asmenų ar turinčius informacijos apie jų nusikalstamą veiklą prašo kreiptis į Vilniaus apskrities vyriausiąjį policijos komisariatais telefonais: (8 5) 271 6053, 271 6132 arba 271 6007.
Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas už svetimo turto pagrobimą iš asmens drabužių, rankinės ar kitokio nešulio (kišenvagystė) numato baudą arba areštą, arba laisvės apribojimą, arba laisvės atėmimo bausmę iki šešerių metų.
Pareigūnai pataria gyventojams apdairiau elgtis prekybos vietose atsiskaitant grynaisiais pinigais, nedemonstruoti piniginės turinio, nesant reikalo su savimi nesinešioti didelių sumų, nesidėti piniginės į drabužių išorines kišenes, atidžiau saugoti asmeninį turtą, rašoma Vilniaus apskrities VPK Viešųjų ryšių poskyrio atstovų antradienį paviešintame pranešime.
Nors abi čigonės, kaip minėta, teistos po keturis penkis kartus, policija mano, kad šįkart nereikia viešinti įtariamųjų vardų ir pavardžių.